Різниця між любительським і професіональним боксом

Попри те, що і аматорський, і професійний бокс мають спільне коріння, а результат — перемога в поєдинку на рингу, навіть непрофесіоналові відомо, що існують відмінності любительського боксу від професійного.
Перш за все, правила.
В аматорському боксі для проведення змагань всіх рівнів, починаючи від турнірів на першість міста, і до Олімпійського турніру існують єдині Правила, розроблені Міжнародної асоціації любительського боксу (AIBA), і їх вимоги враховуються кожною регіональною федерацією боксу. Професійний бокс контролюється різними організаціями, які стежать за дотриманням правил, контрактів. Найбільш відомі — Всесвітня боксерська рада (WBC), Всесвітня боксерська організація (WBО), Всесвітня асоціація боксу (WBA), Міжнародна федерація боксу (IBF), але існують і інші, менш відомі і менш престижні організації. У кожної з них — свої правила.
Навіть зовнішніх відмінностей любительського боксу від професійного багато.

Наприклад, одяг спортсмена. Боксер-любитель для запобігання ушкоджень шкіри і потертостей об канати виступає на рингу в майці і трусах. Вони повинні бути синього або червоного кольору, в залежності від того кута, в якому виступає спортсмен. У професійному боксі такого обмеження не існує.
Також є відмінності любительського боксу від професійного і за часом проведення поєдинків.

АІБА в різний час змінювала кількість раундів і час їх проведення. Змагання проводилися в чотири раунди по дві хвилини, потім — три раунди по три хвилини. Перерва між раундами — одна хвилина. У всіх організацій професійного боксу прийнято проводити перший бій спортсмена тривалістю чотири раунди по три хвилини. Решта бої мають різну кількість раундів. Бій за національний чемпіонський титул триває 10 раундів, за титул чемпіона світу — 12 раундів за версіями WBC, WBA, а також Інтерконтинентальний і 13 раундів — IBF.

Підрахунок очок в професіональному боксі здійснюється за схемою зворотного відліку з подальшим складанням.

Боксери, що вийшли на ринг мають по 10 очок кожен. Переможець в раунді зберігає за собою 10 балів, той хто програв отримує 9 балів, утворюючи, таким чином, рахунок за один раунд 10-9. Якщо один з боксерів побував в нокдауні, то з нього знімається два бали, і раунд закінчується (з одним нокдауном) з рахунком 10-8. Якщо боксер був у нокдауні два рази, то рахунок стає 10-7, якщо три, то 10-6. Якщо в раунді була нічия (деякі боксерські організації рахують нічийний результат некомпетентним суддівством, але все ж він трапляється), то боковий арбітр виставляє рахунок 10-10. У рідкісних випадках буває так, що боксер, який побував в нокдауні, виграв раунд. В такому випадку рахунок повинен бути 10-9 на користь, того хто послав суперника в нокдаун, оскільки за правилами цифра 10 завжди має бути присутня.