Що таке падел-теніс?

За ініціативи Спортивного комітету України  2 липня, на День спортивної журналістики, відбувся традиційний «Sport Media Cup» і цього року медійники знайомилися з  падел-тенісом. Що це і чому цей вид спорту так швидко стає популярним розповідаємо у цьому матеріалі.

Наразі в багатьох країнах Європи великої популярності набуває відносно новий вид спорту — ПАДЕЛ, який представляє різновид тенісу. Правда, на відміну від більш складного сквошу і великого тенісу, падел не вимагає серйозної підготовки, він досить легкий і простий в освоєнні.
Батьківщиною Padel-Tennis стала Мексика, а її винахідником — Енріке Конкуера, який вперше запропонував цю гру в 1969 році. Незабаром гра завоювала шанувальників в країнах Латинської Америки, в Аргентині вона посіла друге місце за популярністю після футболу. З’явився падел і в США. А ось популярністю в Європі він зобов’язаний Іспанії. Сюди гра проникла в 1974 році і швидко завоювала любов і визнання азартних від природи людей, що віддають перевагу боротьбі на спортивних кортах і прагнуть підтримувати себе в хорошій формі.

Новий вид спорту, де не була потрібна серйозна фізична підготовка, припав до душі представникам бізнесу та аристократичної еліти, які сприйняли його як чудовий фітнес, що дозволяє отримати прекрасне аеробне навантаження. З Іспанії гра «вирушила» до Великої Британії, європейські країни та інші куточки нашої планети. Сьогодні в «Federacion Internacional de Padel» входить 50 асоційованих членів національних федерацій. У 2005 році з’явилася Padel Pro Tour, що посприяло розвитку гри на більш високому професійному рівні.
В Україні розвитком цього виду спорту займається Українська падел федерація на чолі з президентом організації Максимом Проданом.

Як зазначалося вище, падел-теніс вельми схожий на великий теніс, правда, розміри корту (20 х 10 м) менші і висота сітки в центрі (88 см) нижче. Кожна половина корту — квадрат, сторона якого становить 10 метрів. По центру корту проходить лінія, що ділить його на 2 рівні частини, тому що домінуючою є форма гри 2 х 2. На відміну від тенісу, у корті є прозорі 4-х-метрові стіни. Після відскоку від стін розіграш м’яча триває. Ще однією відмінністю є тверді ракетки. Щоб зменшити вагу, в ракетці роблять отвори діаметром до 13 мм. Ракетка має шнурок безпеки, укріплений на зап’ясті гравця, — при розіграші м’яча вона не злетить у бік суперника або партнера. М’ячі в падел-тенісі такого ж розміру, що і у великому тенісні, але меншої ваги і м’якші, що сприяє більш м’якому відскоку. М’ячі випускають жовтого або зеленого кольору. Дуже часто в грі користуються звичайним тенісним м’ячем. В іншому правила гри ідентичні тенісними.

Стрімка популярність паделу багато в чому пов’язана з тим, що це — досить простий вид спорту, який не потребує виснажливих підготовок і не віднімає багато часу. Погравши пару років, ви можете успішно виступати на великих змаганнях. Це — захоплююче заняття для активних людей будь-якого віку. Корт використовується для одиночних і парних ігор. Класичною є парна гра, в якій парами грають чотири людини. Однак, командна гра не обмежує прояви індивідуальних здібностей гравця, розвиває вміння стратегічно мислити, вигадувати несподівані стратегії і комбінації. Беручи участь в неймовірно захоплюючій грі, ви витрачаєте таку ж кількість калорій, що і на заняттях в тренажерному залі. При цьому отримане задоволення буде напевно на користь «Padel». Постійні заняття цим видом спорту покращують роботу серцево-судинної і дихальної систем, тренують вестибулярний апарат, дозволяють підтримувати себе в прекрасній фізичній формі.

Відзначимо, що падел додано до програми Європейських ігор, які мають відбутися в Польщі 2023 року. Це буде перше представлення цього виду спорту у великій мультиспортивній події. На Європейських іграх у Кракові, 64 найкращих спортсменів з Паделу в Європі змагатимуться у чоловічих парних, жіночих парних та змішаних парних змаганнях протягом п’яти днів змагань. Включення цього виду спорту на Ігри стане прекрасною можливістю для провідних гравців Європи продемонструвати свій спорт новій аудиторії.