Спортивному комітету України — 15 років!

У цей, напрочуд важкий 2020 рік, Спортивний комітет України святкує своє 15-річчя. За усі роки було чимало зроблено, але завжди хочеться більшого та кращого. Ми звернулися до людей, які тісно пов’язані із неолімпійським рухом в Україні, людей, які стояли біля витоків нашої організації, людей, які внесли величезний вклад у розбудову спорту та спортивних інституцій у нашій державі. Звернулися із, усього-навсього, одним питанням: Спортивний комітет України — це…?

 

Ілля Шевляк, президент Спортивного комітету України: «15 років, наче і недовгий проміжок часу, але для неолімпійського спорту – ціла епоха, зі своїми досягненнями, звершеннями та перемогами. РАЗОМ ми пройшли яскравий та успішний шлях, на якому зустрічали нових друзів, запускали нові проєкти та раділи успіхам один одного. Завжди і всюди ми переконувалися у вірності нашої тези, що Спортивний комітет України – це Сила Командного Успіху! Тож, не можу не згадати хоча б деякі із наших спільних перемог, зокрема заснування 50 стипендій Президента України для видатних спортсменів та тренерів з неолімпійських видів спорту, 5-те загальнокомандне місце на останніх Всесвітніх Іграх у Вроцлаві, збільшення в 5 разів фінансування неолімпійського спорту, запуск щорічних мультиспортивних, освітніх та соціальних проєктів, проведення фактично перших Європейських Ігор в Києві у 2007 році».

 

 

Анатолій Білов, перший віцепрезидент СКУ (2005-2008): «Краще сказати, що для України є Спортиний комітет! До 2005 року наша країна була олімпійською і паралімпійською, а неолімпійські види були за порогом спотивної спільноти. Існували федерації, спортсмени виступали на чемпіонатах світу і Європи прославляючи нашу країну та вони були, наче, у вигнанні. Атлети виступали і здобували перемоги на Всесвітніх іграх, та їхні заслуги ніхто не враховував. Тому і з’явилася ідея створити організацію, яка б об’єднала федерації з неолімпійських видів спорту. Якщо говорити про сучасний розвиток СКУ, то варто відзначити, що наразі видно роботу і прогрес. А це означає, що команда працює у правильному напрямку. А ми, ветерани, завжди готові допомогти».

 

 

 

Мирослав Дутчак, перший віцепрезидент СКУ (2005-2008): «Для мене Спортивний комітет України — це середовище, що домомагає реалізовувати цілі сортивних федерацій. Звісно, я вітаю СКУ з ювілеєм! І хотів би побажати подальшого розвитку! І побільше популяризації неолійського спорту»

 

 

 

 

Вадим Копилов, президент Європейського спортивного комітету: «Перш за все, я вважаю, що це дуже важливий елемент в ієрархії спортивного руху нашої країни. Особливо сьогодні, коли ми на етапі зміни принципів фінансування, розвитку, коли спортивний актив взяв на себе всі ці проблеми. Саме тут і видно важливу роль Спортивного комітету. Так сталося, що держава більше уваги приділяє олімпійським видам спорту. Хоча неолімпійські не менш важливі та популярні. Мені здається, що це і є та задача, яку повинен вирішувати Комітет. Звичайно, важлива його роль в участі нашої країни в такому світовому спротивному заході як Всесвітні спортивні ігри, де вся організаційна та підготовча роль лягає на плечі Спортивного комітету. І він з цією задачею справляється добре».

 

 

 

Олександр Артем’єв, перший віцепрезидент СКУ: «Для мене Спортивний комітет — це як дитина, яка була народжена 15 років тому. За цей час багато було зроблено. Зараз є і позитиви, і негативи, як і в кожного, хто навчається. 15 років тому ми перші в Європі створили такий проєкт, як СКУ. Ми провели перші Європейські спортивні ігри з неолімпійських видів спорту. І дуже горді за те, що він існує і продовжує розвивати людину, продовжує об’єднувати різні спортивні федерації.  Зроблено було багато. Думаю, попереду буде ще більше».

 

 

 

 

Микола Матулевський, віцепрезидент СКУ (2005-2008): «Від спільноти китайських воїнських мистецтв кунгфу хочу привітати Спортивний комітет України з ювілеєм. Я би побажав, щоб ще більше федерацій долучалося до роботи Спортивного комітету, щоб вектор його роботи був націлений на згуртування всіх неолімпійських видів спорту, федерацій, асоціацій і спілок. І щоб ми й надалі відстоювали наші загальні інтереси. Для українського спорту надважливо, щоб СКУ об’єднував все більше видів, бо це додає їм можливостей, поштовху до розвитку та впізнаваності».

 

 

 

Олександр Брикульський, віцепрезидент СКУ: «Спортивний комітет України — це свобода в самореалізації! Для мене — це чиста творчість! І це команда, яка  вміє драйвувати. І з цією командою можна творити майбутнє здорової, спортивної нації».

 

 

 

 

 

Святослав Влох, президент СКУ (2005-2008): «Споритивний комітет України — це майбутнє неолімпійських видів спорту. Ідею створення цієї організації я виношовав дуже довго. Оскільки розумів, що неолімпійських видів спорту і дисциплін значно більше ніж олімпійських, та і нові час від часу зявляються. Тому їм потрібна підтримка і допомога. Я вдячний команді СКУ і Іллі Шевляку за те що вони зуміли відстояти і в багатьох напрямках розвинути та розширити цю організацію. Наші види спорту яскраві, динамічні і видовищні, тому вони заслуговують на кращу підтримкі з боку держави. На сьогодні ні в кого немає сумнівів, що ми маємо кращі результати ніж олімпійці. І результати на останніх Всесвітніх іграх, ці місця і ці золоті медалі яскраве цьому підтвердження».

 

 

 

Олег Чуканов, віцепрезидент СКУ: «Для мене це родина неолімпійських видів спорту, яка дійсно дружна, яка дійсно поважає і шанує один одного. І ми всі розуміємо, що разом ми можемо провести будь-який захід на найвищому рівні в нашій країні. Напевно, для мене це основне»