«Стань пліч-о-пліч з «Легіонером». Вечір пам’яті Героя України Сергія Цимбала

cymbal_kulemetВ Ірпені вшанували пам’ять загиблого Героя України, спортсмена, працівника прокуратури Сергія Цимбала. Дата – 26 лютого 2016 року – обрана невипадково, саме в цей день йому б виповнилося 30 років. Проте вночі 7 жовтня 2014 року Сергій героїчно пішов з життя під Дебальцевим, коли відволік ворога на себе, врятувавши трьох своїх побратимів.

Наприкінці 2015 року президент України посмертно присвоїв Сергієві звання Героєві України. Дружина Лілія та 4-річний синок Сашко приймали «Зірку Героя» з рук голови держави замість свого тата.

Концерт пам’яті мав символічну назву – «Стань пліч-о-пліч з «Легіонером» – доторкнися до небесної легенди». Однак з нагоди дня народження не було місця для веселих побажань, у цей день лунали спогади друзів та сім’ї, сумні пісні та вірші, написані дружиною Героя.

Згадати про свого побратима прийшли й хлопці, з якими воював Сергій на Сході в 25-му батальйоні територіальної оборони «Київська Русь». Вони вручили дружині Лілії та маленькому Сашкові бойові нагороди тата і знак батальйону.

««Маючи офіцерське звання, він мерз разом з нами в цих окопах. І професію вибрав собі військового кулеметника. Це дуже небезпечна професія – перша мета для ворожого снайпера», — зазначив один з побратимів Сергія.

Ще одним подарунком для 4-річного Олександра стало символічне кімоно від чемпіонів світу з таеквондо. Мама Сашка впевнена, що її хлопчик виросте відданим спорту, як і його тато.

Багато друзів були серед присутніх у концертній залі. Вони не скупилися на теплі слова, згадуючи Сергія:

«Сергій – це дійсно гідний представник української нації. Сьогодні було сказано багато слів про нього, тому що він сміливий. Він – надійний друг, гарний тато, відповідальний син».

cymbal_wife_sonПісля загибелі Сергія на фронті Лілія разом кращим другом і тренером Сергія Вадимом продовжила його справу, створивши благодійний фонд для підтримки професійних і аматорських видів спорту — «Фонд імені Сергія Цимбала».

«Мета фонду — допомагати молодим спортсменам, — пояснює Лілія. — Чоловік займався джиу-джитсу, боксом, рукопашним боєм, панкратіоном, кікбоксингом і ще багатьма іншими видами спорту. Йому сподобалася б ця ідея. Спасибі всім, хто мені допомагає. Це рідні Сергія, його друзі, товариші по службі, однокурсники».

Пам’ять про Сергія згуртувала багатьох людей. Восени в Ірпені за підтримки Федерацій панкратіону, джиу-джитсу та боксу пройшли турніри пам’яті Сергія Цимбала. До організації долучилося й керівництво Податкової академії, де Сергій свого часу отримав дві вищі освіти.

«Тепер щороку будемо проводити турніри. Ще б хотілося відкрити спортивний клуб імені Сергія Цимбала», — поділилися планами на майбутнє Лілія Цимбал.

Під час концерту не раз у залі лунало «Слава Героям!» з закликом не забувати тих, хто поклав своє життя заради Батьківщини.

На згадку про відвагу та мужність Сергія, в університеті, де він навчався, створено меморіал з його листами та світлинами. А на території відкрито пам’ятну дошку.

Слава Україні! Героям Слава!

Прес-служба Спортивного комітету України