IWGA про Ларису Соловйову (переклад)

На сайті IWGA опублікували статтю про Ларису Соловйову, пропонуємо переклад цього матеріалу:

Чотириразова чемпіонка Всесвітніх Ігор Лариса Соловйова починала спортивну кар’єру у віці шести років. Всі десять років у школі вона активно займалася спортивною гімнастикою, де досягла рівня майстра спорту України. Однак, у 1995 році секцію гімнастики в її місті закрили.

“Мені довелося серйозно подумати чим займатись далі. І мені пощастило — поруч з гімнастичним гуртком був тренажерний зал. Я почала відвідувати його, щоб підтримувати фізичну форму. Після кількох тренувань до мене підійшов тренер з пауерліфтингу. Він уважно спостерігав за моїм тренуванням і запропонував спробувати свої сили в пауерліфтингу. Я подумала: «Чому б і ні?», і лише через два місяці, виступаючи на чемпіонаті України, я виборола бронзову медаль в сумі триборства з виконанням нормативу майстра спорту України! Я зрозуміла, що це саме те, чим я хочу займатись у своєму житті», — каже Соловйова.

У 2005 році Лариса Соловйова вперше взяла участь у Всесвітніх Іграх у німецькому Дуйсбурзі, де і виграла змагання в своїй категорії. Потім вона виборола золоті медалі на Всесвітніх Іграх 2009, 2013 та 2017 років. Крім того, вона є дев’ятиразовою чемпіонкою світу (IPF), триразовою чемпіонкою Європи (EPF) та дванадцятиразовою чемпіонкою України. Вона є володаркою світових рекордів у всіх трьох дисциплінах пауерліфтингу і сумі триборства у ваговій категорії до 63 кг.
Генеральний секретар Федерації пауерліфтингу України Тетяна Мельник каже:

«Лариса Соловйова — дуже особлива спортсменка. Вона 4 рази перемагала на Всесвітніх Іграх! Жоден інший спортсмен до цього часу такого не досягав. Вона найсильніша жінка у світі. Її рекорди недосяжні. Більше того, вона є символом світового пауерліфтингу, демонструючи працьовитість і чесну гру у досягненні найвищих результатів. Всесвітні Ігри є найважливішими змаганнями для пауерліфтерів у світі в цілому та в Україні зокрема. Кожен спортсмен, який починає тренуватися, мріє про помост Всесвітніх Ігор. Це ключові змагання, до участі в яких можуть бути обрані лише найсильніші спортсмени, а медалі Всесвітніх Ігор — це найвище досягненя для нашої Федерації».

Лариса Соловйова встановила свій перший світовий рекорд ще у 2001 році, а на чемпіонаті світу 2019 року оновила одразу три рекорди (присідання, жим лежачи та сума триборства). Цілком ймовірно, що вона потрапить на Всесвітні Ігри 2022 року — це 21 рік з моменту встановлення її першого світового рекорду!

«Не варто загадувати, але я сподіваюся, що все буде добре, і Лариса вже вп’яте візьме участь у Всесвітніх Іграх і ще раз покаже світові найвищий рівень свого виступу», — говорить Тетяна Мельник.

Понад 80 000 голосів

У голосуванні за найкращого спортсмена за історію Всесвітніх Ігор Лариса Соловйова посіла 3 місце серед 24 кандидатів. Вона набрала понад 80 000 голосів.

«Лариса справді заслуговує бути на п’єдесталі, оскільки вона є дійсно видатною жінкою у нашому спорті. Це єдиний пауерліфтер, який зміг виграти золоту медаль у 4 змаганнях Всесвітніх Ігор. І вона зробила це у 4-х змаганнях поспіль, що робить це досягнення ще видатнішим і є доказом її послідовності протягом багатьох років. Лариса — справжній чемпіон і чудовий посол нашого улюбленого спорту. З цим престижним результатом, третім місцем у голосуванні IWGA, вона представляє пауерліфтинг дуже позитивно»,-  говорить президент Міжнародної федерації пауерліфтингу Гастон Парадж.

Генеральний секретар ФПУ Тетяна Мельник продовжує:

«Щодня ми бачили, як люди голосували за Ларису. Але це було не лише голосування за неї. Це було голосування за пауерліфтинг загалом, за спорт, який заслуговує на те, щоб бути одним із провідних видів спорту, оскільки він об’єднує тисячі людей по всьому світу. Федерація пауерліфтингу України спільно з Міністерством спорту України та Спортивним комітетом України провели велику акцію, щоб заохотити українців голосувати за Ларису. Багато представників різних спортивних федерацій віддали свої голоси за неї, адже вона наш найкращий спортсмен. За неї голосували навіть люди, які не займаються спортом, бо її досягнення очевидні, і всі люди в Україні захоплюються нею».
«Федерація пауерліфтингу України висловлює щиру подяку всім людям у всьому світі, які щодня під час цього конкурсу голосували за Ларису. Ви всі переможці!»

Коли голосування закінчилося, Лариса Соловйова подякувала всім, хто за неї проголосував:

«Протягом цих тижнів ми отримали великий виклик. Людям у всьому світі довелося вибирати між багатьма ВЕЛИКИМИ спортсменами. Кожен із цих спортсменів заслуговує на те, щоб бути вписаним в історію Всесвітніх Ігор».
«Я хочу подякувати всім пауерліфтерам та друзям нашого спорту з усіх куточків світу за їх відданість та підтримку! Дякую, що постійно щодня голосували за мене та за пауерліфтинг загалом».