У Києві відгримів Всеукраїнський фінал Cool Games 2020

23 лютого, у столичному СК «Меридіан» визначилися переможці Всеукраїнського фіналу Cool Games. У видовищних фіналах перемоги здобули: 1 віковий дивізіон (2009–2010 рр.) – Волинська область; 2 віковий дивізіон (2006–2008 рр.) – Волинська область; 3 віковий дивізіон (2002–2005 рр.) – м. Київ. За результатами змагань Суперкубок чемпіона, незалежно від вікової категорії,  виборола збірна команда м. Київ.

Переможці старшого, третього вікового дивізіону вже в безні представлятимуть Україну на World ISF Educational Games (м.м. Афіни – Олімпія, Греція).

Завдяки Благодійному фонду Parimatch Foundation, переможці сьогоднішнього фіналу всіх вікових категорій отримали спеціальний приз – сертифікат на 18.000 грн, а срібні призери – сертифікат на 8.000 грн. Отримані гроші будуть витрачені на купівлю спортивного інвентарю для змагань «Cool Games».

Організаторами змагань є Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України й Українська федерація учнівського спорту.

Партнерами мегаподії виступили – група компаній «Карпатські мінеральні води», ПрАТ «Оболонь» і Благодійний фонд Parimatch Foundation.

Інформаційні партнери заходу – «UA: Перший», «XSPORT», «112 Україна», радіо «NRJ Україна», «Наживо Production».

«Головною метою для нас є залучення якомога більше дітей до нашого проекту. Цього року участь у відбіркових змаганнях взяло близько ста тисяч школярів з усіх областей України. Але це не кінцева мета. За кілька років, переконаний, ми збільшимо цю цифру до одного мільйона. У нас вийшло спражнє свято спорту, дружби, незабутніх вражень і сильних емоцій, – зазначив голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко».

«Змагання показали, наскільки нашим школярам і школяркам подобаються інноваційні драйвові естафети. Шалений азарт, невтомна підтримка один одного та команд-суперниць, витримка, бажання перемогти – всього сповна було під час фінальної частини Крутих ігор.  Важливим елементом нашого заходу є представлення свого регіону. Кожна область представила свій рідний край, зачитавши вірша, заспівавши пісню чи виконавши танок. Це дуже важливо, адже всі ми хочемо, щоб наші школярі були гармонійно розвинутими в усіх сферах життя, – сказав президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба».

Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед школярів «Cool Games» – це унікальний український проект, започаткований у 2018 році. Він сприяє створенню цікавих та яскравих уроків фізичної культури та масово залучає учнівську молодь до рухової активності. Фінал Cool Games зібрав переможців відбіркових етапів з 25-ти регіонів України.

З вересня 2019 року по лютий 2020 року у селищах, містах, районах 24 областей України та м. Київ проводилися регіональні відбіркові етапи других Cool Games. У них взяло участь майже 100 тисяч учнів та учениць.

За період відбіркових змагань понад 700 учителів фізичної культури з усіх куточків України взяли участь у 25 навчальних семінарах цього унікального проекту.

Усі збірні команди Cool Games складаються порівну з дівчат та хлопців і мають  три вікових дивізіони: 9–10 років, 11–13, 14–17 років. Усього у всеукраїнському фіналі взяло участь 550 учнів закладів загальної середньої освіти. 21 і 22 лютого пройшли відбіркові змагання інноваційного мегапроекту. До півфінальної частини вийшли 12 команд з Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Рівненської областей і м. Києва.

Успішність Cool Games було відмічено Міжнародною федерацією учнівського спорту та в листопаді 2019 року у Києві проведено перший Міжнародний спортивно-масовий захід серед школярів «World Cool Games». World Cool Games включено до річного календарного плану заходів ISF та заплановано його проведення у 2020 році у нас в Україні.

Результати Всеукраїнського фінал Cool Games:

1 віковий дивізіон (2009–2010 рр.):
1 місце – Волинська область
2 місце – м. Київ
3 місце – Запорізька область, Миколаївська область

2 віковий дивізіон (2006–2008 рр.):
1 місце — Волинська область
2 місце — Закарпатська область
3 місце – Донецька область, Рівненська область

3 віковий дивізіон (2002–2005 рр.):
1 місце – м. Київ,
2 місце – Кіровоградська область
3 місце – Рівненська область, Дніпропетровська область