У Полтаві відбудеться майстер-клас з петанку

10 липня в м. Полтава у парку «Перемога» відбудеться майстер-клас з петанку для новачків.
Подія відбудеться за ініціативи Спортивного комітету України та Федерації петанку України. Місцевими партнерами заходу стали мережа мультимаркетів «Аврора» та парк «Перемога».
Початок о 10:00. До майстер-класу запрошуються усі охочі незалежно від віку.

Президент Федерації Альона Колодій:

«Петанк в Україні з’явився відносно нещодавно. Вперше в цю гру почали грати у нас в 2002 році. З того часу петанк розвивається і шириться всіма регіонами.
Це демократична гра, в яку можна грати в будь-якому віці. Петанк не потребує особливих фізичних даних, там не застосовуються надможливості людини, проте особливу роль відіграють кмітливість, здатність аналізувати, прогнозувати. А також важливі тактичні та психологічні моменти.
Полтава для нас — це можливість відкрити новий спорт, навчити і запропонувати альтернативний спосіб гарно та з користю проводити своє дозвілля на відкритому повітрі. Це можливість показати всю нашу любов до петанку і передати неймовірно дружню атмосферу нашої петанкової сім’ї.
Запрошуємо бажаючих. Обіцяємо, ви будете приємно здивовані. А якщо захочете займатися петанком професійно, ласкаво просимо».

Довідка

Петанк (фр. pétanque) — один з різновидів кулькових видів спорту, метою якого є, стоячи всередині кола, кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев’яної кулі — кошонета. Цю гру, як правило, грають на гравії, але можна також спробувати грати на траві, піску тощо.

Гра в сучасній формі виникла в 1907 році в Ла-Сьйота, в Провансі, на півдні Франції. У Франції в петанк грають близько 17 мільйонів осіб. Є близько 375 тис. гравців, ліцензованих Федерацією Французького Петанку і близько 3 тис. — в Англії. В Квебеку — близько 20 тис. Існують петанк-клуби і в Україні, зокрема в Ужгороді, Мукачеві, Львові, Івано-Франківську, Києві та Харкові.