У збірної України з карате з’явився новий головний тренер

Представлено нового головного тренера національної збірної України з карате. На місце Антона Нікуліна заступив відомий київський фахівець Микола Сіраковський.

Як відомо, Антон Нікулін, який очолював збірну України з 2012 року та привів її до перших історичних нагород на чемпіонатах Європи, чемпіонатах світу та Олімпійських іграх, проголосив, що олімпійський турнір у Токіо-2020 буде його останнім стартом на чолі керівника синьо-жовтої команди.

Керівництво Української федерації карате провело перемовини з кількома провідними тренерами країни та зупинило свій вибір на Миколі Сіраковському — президентові київського клуб «Сен-Бін», знаному спортсмену та досвідченому, успішному тренерові, який підготував чимало блискучих майстрів. Зокрема, сьогодні в складі національної збірної в категорії «командне куміте» виступають його учні Костянтин Цимбал та Андрій Торошанко.

«Я розумію, що на наступні кілька років припадає зміна поколінь. Нині в нас дуже круті спортсмени, але ми не знаємо, скільки років вони ще виступатимуть, бо багато хто з них орієнтувався саме на Олімпійські ігри. Фактично останні три роки федерація працювала на перші номери, які мали відбиратися й виступати на Олімпіаді. Це була вірна стратегія, але на кілька років перспективи молоді у збірній були заморожені. Потрібно попрацювати над другим складом нашої команди. На даному етапі, вже з чемпіонату України, у нас повертається система відбору до національної збірної. Фактично кожен матиме шанс потрапити до команду», — зазначив Сіраковський.

Перший старт для Миколи Сіраковського на чолі збірної України буде вже днями — це третій етап Прем’єр Ліги Karate-1 2021 року, який пройде в Каїрі (Єгипет) 3-5 вересня.