Українці встановили світовий рекорд в парашутному спорті

Українські парашутисти потрапили до когорти спортсменів, які встановили рекорд світу з парашутної групової акробатики.

13 лютого 2020 року Міжнародна авіаційна федерація (FAI) оголосила про затвердження нового рекорду світу з парашутної групової акробатики.

Рекорд встановлено 14 жовтня 2019 року. 130 спортсменів-парашутистів з 28 країн світу започаткували новий етап у подальшому розвитку парашутного спорту – відкрили сітку нових рекордів світу в класі “Великі формації з парашутної групової акробатики з повним розпуском”.

Принциповою особливістю започаткованої сітки нових рекордів є обов’язкова умова, яка полягає в тому, що після вдалої побудови у вільному падінні базової формації 130-ма спортсменами-парашутистами, ці ж особи у тому ж стрибку після повного розриву всіх контактів між учасниками першої (базової) формації мають побудувати наступну формацію таким чином, що б жодний із контактів між спортсменами-парашутистами у наступній формації не повторював контактів у попередній формації.

Серед відібраної славетної когорти знаних парашутистів, які встановили новий рекорд світу з парашутної групової акробатики “Дві формації-130 з повним розпуском”, відзначилися і четверо українських спортсменів-парашутистів:

Ілля Балашов, м.Харків;

Марина Мчедлешвілі, м.Київ;

Олександр Пєлєхов, м.Харків;

Ярослав Штикер, м.Харків.