Українців навчатимуть скандинавській ходьбі під час «Здорової прогулянки»

Мешканці 10 міст України (Вінниці, Житомира, Хмельницького, Рівного, Тернополя, Львова, Луцька, Івано-Франківська, Ужгорода, Чернівців) зможуть долучитися до оздоровчих заходів на свіжому повітрі та навчитися скандинавській ходьбі. Крім того, на місці діятиме медична зона, де охочі зможуть виміряти артеріальний тиск, перевірити рівень глюкози в крові, визначити індекс маси тіла та проконсультуватися з сімейним лікарем.

«Здорові прогулянки» будуть проходити впродовж березня-квітня 2023 року:

Мешканці та гості цих міст мають можливість обрати зручний час з 13:00 до 17:00 та протягом 20 хвилин прогулятися за спеціальним маршрутом. Зареєстровані учасники отримають спорядження для скандинавської ходьби та навушники, щоб слухати музику та цікаву інформацію про здоров’я.

Заняття зі скандинавської ходьби не вимагають спеціальної підготовки. Цим видом спорту можуть займатися люди різного віку та фізичної підготовки. Скандинавська ходьба допомагає тримати в тонусі тіло і заспокоїти думки. 

Скандинавська ходьба існує вже понад 90 років і першими його користь помітили фінські лижники. Молодим спортсменам необхідно було підтримувати себе у формі у безсніжні періоди. Вони змінили лижі на кросівки та лишили палиці, щоб задіювати руки. Тому таке заняття — це чудовий спосіб урізноманітнити свою фізичну активність та потурбуватися про здоров’я. А найприємніше – це провести час на свіжому повітрі наодинці або у компанії однодумців.

Заходи ініціюються Міністерством охорони здоров’я України та Центром громадського здоров’я МОЗ України в межах регіональної комунікаційної кампанії з підтримки вакцинації від COVID-19.