Україннці здобули 11 чемпіонських титулів на чемпіонаті світу з класичного жиму лежачи

Збірна команда України завершила виступи на чемпіонаті світу з класичного жиму лежачи, який відбувався у столиці Литви. Українці здобули 11 золотих, 8 срібних та 4 бронзові медалі. Але все по черзі:

Жінки

Серед жінок першими у боротьбу вступили наші ветерани вікової групи М1. Полтавка Гордієнко Оксана стала чемпіонкою світу у категорії до 52 кг з результатом 67,5 кг. Кадацька Ганна з Попасної також піднялась на першу сходинку в категорії до 63 кг. Вихованка Андрія Івженко підкорила штангу вагою 95 кг.

Далі за найвищі нагороди чемпіонату світу боролись наші юні представниці. Серед дівчат вагової категорії до 43 кг друге місце зайняла Уляник Христина з м. Яворів. А Станько Софія стала чемпіонкою світу в категорії до 52 кг. Спортсменка зафіксувала 87,5 кг та посіла третє місце в абсолютному заліку в своїй віковій групі.

Козир Марія з Кропивницького розташувалась на другій сходинці в категорії до 63 кг з результатом 87,5 кг. Гвагвалія Діана з Балаклії посіла друге місце в категорії до 76 кг витиснувши штангу вагою 95 кг.

Серед юніорок Україну представляли дві спортсменки зі Львова, обидві вихованки Марії Розторгуй. У категорії до 57 кг третє місце посіла Чикаліна Юлія з результом 92,5 кг. Іськів Дарія зайняла 4 сходинку в категорії до 69 кг, підкоривши 105 кг.

Серед жінок відкритої вікової групи у вагової категорії до 47 кг на третю сходинку п‘єдесталу піднялась Череменко Наталія з Попасної. Спортсменка зафіксувала 85 кг.

Срібною призеркою в категорії до 52 кг стала Щавінська Тетяна з Хмельницького, вихованка Віктора Цісара показала результат у 102,5 кг, що є новим рекордом України.

У категорії до 57 кг чемпіонкою світу стала Рикун Анна з міста Суми. Їй підкорилась штанга вагою 112,5 кг. На другій сходинці у цій же ваговій категорії розташувалась Ганна Бутурлим з Дніпра з результатом 107,5 кг.

У категорії понад 84 кг бронзовою призеркою стала Оробець Інна з Коломиї, зафіксувавши 120 кг.

Чоловіки:

Виступ чоловічої збірної розпочався вже традиційно з перемоги нашого ветерана, харків’янина Чернишова Олександра, який завоював у Вільнюсі два чемпіонських титули: у жимі лежачи, а тепер і у класичному жимі! Цього разу йому підкорилась штанга вагою 137,5 кг у категорії до 66 кг.

Серед юнаків срібним призером у категорії до 74 кг став Ситнік Ілля з Рубіжного. В активі атлета 147,5 кг. Чемпіоном світу у цій же віковій групі став киянин Горобей Максим. Спортсмен зафіксував 170 кг у категорії до 93 кг.

Дуже напруженим виявився виступ юніора Тютюшкіна Володимира з Кропивницького, адже тільки з третьої спроби судді зарахували йому початкову вагу- 200 кг. Але цього вистачило, щоб спортсмен став чемпіоном світу в категорії до 83 кг та піднявся на найвищу сходинку абсолютного заліку у цій віковій групі. Друге місце в категорії до 105 кг серед юніорів зайняв Мельничук Тарас з Коломиї, який зафіксував 197,5 кг.

А фінальну крапку на виступі юніорської збірної поставив полтавець Нерянов Назар. Чітко виконавши всі три спроби (195, 202,5, 210 кг) спортсмен став чемпіоном світу в категорії понад 120 кг.

Захопливою та цікавою була боротьба в кожній категорії чоловіків відкритої вікової групи.

Заслужений майстер спорту з Вінниці Іван Чупринко став чемпіоном світу у ваговій категорії до 74 кг. І це стало історичною перемогою, адже Іван здолав найтитулованішого чемпіона, японця Даікі Кодаму, який жодного разу за свою двадцятирічну кар‘єру не програвав нікому на світовому помості. Вінничанин вже другою спробою вирішив питання чемпіонства, встановивши новий рекорд Європи 215 кг та став абсолютним чемпіоном світу!

У ваговій категорії до 83 кг срібним призером став харків’янин Цатурян Володимир. Його результат 207,5 кг.
Другим чемпіоном світу серед чоловіків в нашій команді став киянин Бонь Богдан! В категорії до 93 кг атлет вдало виконав всі три спроби (210, 220, 222,5 кг) і вирвав перемогу в останній спробі в спортсмена з Казахстану.

Полтавець Новописьменний Анатолій, абсолютний чемпіон світу з класичного пауерліфтингу цього року, вирішив спробувати свої сили і в чемпіонаті світу з жиму. І в дуже цікавій боротьбі та щільними результатами суперників посів третю сходинку в категорії до 105 кг. В його активі 225 кг. В цій же категорії 7 місце зайняв Дячук Назарій з Коломиї- 200 кг.

Харків’янин Єзик Костянтин продовжив переможну ходу нашої збірної і трьома чіткими підходами забезпечив собі звання чемпіона світу в категорії до 120 кг! Результат чемпіона 245 кг.

В командному заліку чоловіча збірна посіла перше місце, жіноча друге. А дівчата та жінки ветерани зайняли треті місця.