Українські призери чемпіонату Європи з класичного пауерліфтингу

У шведському місті Вестерос завершився чемпіонат Європи з класичного пауерліфтингу.
Серед жінок вагової категорії до 52 кг за медалі боролась Щавінська Тетяна з Хмельницького. Спортсменка завоювала малу золоту нагороду у жимі лежачи з результатом 105 кг, але не впоралась з початковою вагою у тязі та вибула з боротьби за титул чемпіонки Європи.
У ваговій категорії до 63 кг Жуковська Наталія з Чернівців завершила змагання на 5 позиції з результатом 440 кг та встановила нові рекорди Європи серед ветеранів першої вікової групи: у становій тязі, що тепер дорівнює 197,5 кг та у сумі триборства.
Серед чоловіків вагової категорії до 66 кг харків’янин Тітов Олексій зайняв четверту сходинку у турнірній таблиці з сумою триборства 625 кг, а у становій тязі з результатом 260 кг виборов малу бронзову медаль.
Новописьменний Анатолій у ваговій категорії до 105 кг в запеклій боротьбі поступився першою сходинкою п‘єдесталу шведському суперникові. 340 кг полтавець зафіксував у присіданні, а спроба побиття світового рекорду — 360,5 кг не була зарахована через технічну помилку, і це мала срібна нагорода у цій вправі. Жим закінчив з золотою медаллю — 225 кг. А у тязі спортсмен підкорив 350 кг, зібравши у сумі триборства — 915 кг, і лише 2,5 кг відділили його від титулу чемпіона Європи.
Вовк Дмитро став чемпіоном Європи у категорії понад 120 кг з сумою триборства 960 кг! Киянин у присіданні здобув малу срібну медаль з результатом 365 кг, а в жимі, зафіксувавши 255 кг, піднявся на найвищу сходинку п‘єдесталу у цій вправі.
Зовсім трішки не вистачило харків’янину Дмитру Павленко для того, щоб піднятись на п’єдестал пошани, в результаті четверте місце у ваговій категорії до 120 кг та 857,5 кг у сумі триборства. Але 337,5 кг у присіданні забезпечили харків‘янину малу срібну медаль у цій вправі та встановлення рекорду України. Єзик Костянтин з Харкова у цій же ваговій категорії посів 14 місце. Але 230 кг у жимі дозволили Костянтину піднятись на першу сходинку п’єдесталу у цій вправі.
Гангур Олександр став срібним призером чемпіонату Європи серед юніорів у категорії до 105 кг. Спортсмен у присіданні здобув малу бронзову нагороду, підкоривши штангу вагою 302,5 кг, а 325 кг у тязі принесли йому срібло. Сума Олександра склала 807,5 кг.
Яржемський Вадим посів п‘яте місце серед юніорів вагової категорії до 83 кг з сумою триборства 700 кг. У жимі йому підкорились 187,5 кг — мала срібна медаль у цій вправі.