Українські самбісти — другі на континентальній першості!

У неділю в іспанському Хіхоні завершився чемпіонат Європи серед чоловіків і жінок зі спортивного й бойового самбо. Загалом у змаганнях взяли участь 250 спортсменів із 29 країн континенту. Україну представляли 27 атлетів. На рахунку нашої збірної 20 медалей (4 золотих, 6 срібних, 10 бронзових). Це — другий командний результат ЧЄ. Крім того у командному заліку жіноча збірна і збірна з бойового самбо здобули срібні кубки.

Щодо індивідуальних заліків, то в перший же день золотом завершила свій виступ Наталія Смаль (в.к. до 72 кг, спортивний розділ). Багаторазова чемпіонка світу і Європи суперничала із росіянкою Галиною АМБАРЦУМЯН. І взяла гору над опоненткою з рахунком 4:2. Наступного дня Владислав РУДНЄВ (в.к. до 82 кілограмів, бойовий розділ) змагався за золото з білорусом Євгеном АЛЄКСІЄВИЧЕМ. Українець переміг достроково прийомом на задушення. У в.к. до 80 кілограмів Галина КОВАЛЬСЬКА сперечалася за золото з грузинкою Ніно ОДЗЕЛАШВІЛІ. І вперше в своїй кар’єрі виграла титул чемпіонки Старого Світу. А у вазі до 68 кілограмів перший дорослий фінал був у Ганни АНТИКАЛО, яка суперничала з Ольгою НАМАЗОВОЮ з Білорусі. Ганна достроково перемоглв завдяки больовому прийому.

Срібною медаллю тепер володіє український самбіст Богдан БАБЕНКО (до 57 кг, бойовий розділ). Спортсмен бився із Мухтаром ГАМЗАЄВИМ з Росії, але поступився за балами. Вадим БУРЧАК (до 74 кг, бойовий розділ) протистояв Загіду ГАЙДАРОВУ з Росії. І також поступився своєму опоненту, завершивши змагання сріблом. Андрій КУЧЕРЕНКО у категорії до 62 кілограмів теж став срібним призером за підсумками бою з росіянином Федором ДУРИМАНОВИМ. Серед найважчих бойовиків (понад 100 кг) Віталій ГРЕБЕНЮК дав серйозний бій досвідченому супернику росіянину Кирилу СІДЕЛЬНІКОВУ, і хоча подолати росіянина не вдалось, але срібною нагородою наш самбіст все ж заволодів. У бойовому розділі до 90 кілограмів Петро ДАВИДЕНКО сперечався за титул із росіянином Романом ЄГОРОВИМ, поступився і став володарем срібла.

Також срібло здобула Анастасія САПСАЙ (в.к. понад 80 кг), яка у фіналі зустрілася з Оленою КЕБАДЗЕ з Грузії і, на жаль, поступилася з різницею в один бал у цьому дуже суперечливому поєдинку.

Бронзові нагороди континентальної першості здобули: Анастасія ШЕВЧЕНКО (в.к. до 60 кг), Ярослав ДАВИДЧУК (в.к. до 90 кг), Анатолій ВОЛОШИНОВ (в.к. до 100 кілограмів), Анастасія НОВІКОВА (в.к. до 52 кг), Олена САЙКО (в.к. до 64 кг), Артур САРКІСЯН (в.к. до 74 кг), Олексій МОІСЄЄВ (в.к. до 100 кг), Христина БОНДАР (в.к до 56 кг), Віталій ДОБРЯНСЬКИЙ (в.к. до 52 кг, бойовий розділ), Бачукі БАГІШВІЛІ (в.к. до 68 кг, бойовий розділ).

Прес-служба Спортивного комітету України