Усі талісмани та символи Всесвітніх ігор

Всесвітні ігри 1981 року в Санта-Кларі були перш за все піонерською подією, яка перевіряла концепцію. Учасники перших Всесвітніх ігор пишалися тим, що були частиною великої події. Проте вдома вони виявили, що ніхто, за винятком їх родин не мав жодних знань про Всесвітні ігри і, звісно, про їхні результати.

Різні графічні зображення Всесвітніх ігор 1981 року демонструють, що змагання все ще були на стадії розвитку, оскільки в деяких публікаціях зображені піктограми видів спорту, які не брали участі у Всесвітніх іграх, таких як віндсерфінг і бокс.

Медаль Всесвітніх ігор 1981 року була розроблена компанією зі Швейцарії. Графічний дизайн медалі також використовується для інших видань Всесвітніх ігор 1981 року. Організатори зрозуміли, що їм потрібна графіка для використання в брошурах та повідомленнях міжнародних спортивних федерацій. Вони розробили логотип події на основі дизайну медалі.

Під час підготовки до заходу запровадили фірмовий бланк та логотип Всесвітніх ігор. Перша літера назви «Світ», W (double-u), стала характеристикою елементу логотипу Всесвітніх ігор.

Для візуалізації світу в центрі подвійного утворення помістили глобус.

Учасники ІІ Всесвітніх ігор у Лондоні були більше обізнані, чого очікувати від заходу, ніж у Санта-Кларі. Спортсмени з нетерпінням чекали змагань вищого класу.

Маркетингові фірми добре усвідомлювали важливість постійної появи в рекламі та публікаціях, тому вони дещо змінили у логотипі Всесвітніх ігор; глобус тепер був жовтим, і дві частини подвійного U з’єдналися в один графічний елемент.

У більшості федерацій-членів IWGA Всесвітні ігри стали головною подією в їхньому спортивному календарі, і учасники були мотивовані кваліфікуватися на Всесвітні ігри 1989 року. Коли вони прибули до міста Карлсруе, вони помітили, що місто та його мешканці добре підготувалися до заходу. Розміри міста такі, що майданчики були набагато ближче один до одного, ніж у Лондоні, і багато об’єктів використовувалися більш ніж однією спортивною дисципліною.

У логотипі події Карлсруе використовується логотип Всесвітніх ігор як центральний елемент, увінчаний назвою події.

Оргкомітет Карлсруе першим представив талісман заходу. Виходячи з віялоподібної структури Карлсруе, де проспекти, як сонячні промені, випромінюють від центру «Карлсруер Шлосс», вони обрали павича. Талісман павича має віялоподібний хвіст і носить міський девіз «Fidelitas», що означає «вірність».

Місто Лахті у Фінляндії  мало світову репутацію гарячої точки зимових видів спорту. Тепер організатори під керівництвом мера, показали, що можуть бути і чудовими господарями літнього спортивного заходу. Згадка про зиму була безпомилковою: деякі змагання проходили буквально в тіні великих стрибків з трампліна. Учасники Всесвітніх ігор 1997 року згадують подію як дуже компактні ігри, зі спортивними об’єктами, тісно зосередженими в центрі міста.

Графічного дизайнера Осмо Пенна попросили створити талісман для події в Лахті. Він відчував, що лисиця з її грайливим духом була б хорошим вибором. Лисиця була достатньо спортивною, щоб виконувати всі види спорту на Всесвітніх іграх, оскільки талісман також використовувався як піктограму для видів спорту-учасників. Щоб надати лисиці фінського вигляду, дизайнер подарував талісману чотирикутний капелюх з Лапландії.

Шості Всесвітні ігри відбулися у 2001 року в портовому місті Акіта на північному заході Японії. Головним нововведенням стала організація The World Games Plaza в центрі міста. Щоденний культурний фестиваль дозволив спортсменам, вболівальникам та жителям Акіти зустрітися та відсвяткувати подію. Прем’єра виявилася настільки успішною, що відтоді стала невід’ємною частиною досвіду Всесвітніх ігор.

Талісмани Всесвітніх ігор 2001 року в Акіті були засновані з Намахаге — страшних людей з народних міфів. Важко побачити, на які види схожі  талісмани Huggy і Nummy.

Сьомі Всесвітні ігри відбулися 2005 року в Дуйсбурзі, Німеччина.

Ігри встановили нові стандарти в багатьох аспектах. Ці стандарти все ще є еталонами та вказівниками для приймаючих міст TWG сьогодні.

Всього було використано 23 майданчики для змагань. Серед них були приміщення колишнього чавуноливарного цеху та музичний театр. Ще однією особливістю було те, що Дуйсбург зміг використовувати свій Sportpark як центральне місце події. Таким чином, в радіусі одного кілометра були розташовані дев’ять місць змагань.

Елегантний логотип Всесвітніх ігор у Дуйсбурзі нагадує вигини річки Рейн поблизу Дуйсбурга. Плавні вигини річки доповнені логотипом Всесвітніх ігор і кольорами державного прапора.

В якості талісмана організатори представили фантазійну фігуру в оформленні Ігор 2005 року. Назва Allwin була грою слів із посиланням на німецьке ім’я Alwin та англійську фразу «All win».

Після вибору міста-господаря Всесвітніх ігор 2009 року Гаосюн, Китайський Тайбей, Ігри вдруге перейшли на азійський континент.

Слідом за Акітою Оргкомітет Гаосюна створив близнюків як талісманів заходу. Талісмани також були використані в піктограмах для видів спорту.

Гао Мей і Сон Ге названі на честь міста-господаря, Гаосюн (відповідно до вимови назви міста «Гао» — «Сьонг»). Вони покликані уособити місто як «місто моря і сонця» та символізувати «привітність і гостинність» мешканців міста.

Заявку на проведення Всесвітніх ігор 2013 року виграв Калі в Колумбії, перше приймаюче місто на південноамериканському континенті.

Учасники Всесвітніх ігор 2013 високо оцінили великий натовп та ентузіазм глядачів, що надало їх змаганню справжню латиноамериканську атмосферу.

Талісман цих ігор – миле створіння на ім’я Бішофуе. Це не просто фантастичне творіння – це справжній птах. Його назва Pitangus sulphuratus або простою англійською Великий Кіскаді. Іспанською його назва — це інша історія, оскільки майже кожна країна Латинської Америки має різну назву для птаха; в Колумбії це бішофуе. Він має гарний жовто-коричневий колір з темною маскою для очей і полює на комах, тому він швидко літає.

 Десяті Всесвітні ігри 2017 року у польському Вроцлаві запам’ятались тим, що вперше в історії Всесвітніх ігор змагання можна було побачити по всьому світу. Трансляція через платформу Olympic Channel зробила це можливим.

Талісманами Ігор були дві казкові фігури Гензель і Гретель. Їх знайшли шляхом публічного конкурсу, в якому міг взяти участь будь-хто. Гензель і Гретель натякають на стару будівлю в центрі міста з прізвиськом Гензель і Гретель, яка є пам’яткою міста.

 

Одинадцяті Всесвітні ігри уже цього року відбудуться в Бірмінгемі, штат Алабама, США. Цей захід , який спочатку планувався на 2021 рік, був перенесений на 2022 рік через вплив пандемії COVID-19.

В якості талісманів організатори обрали фігури за мотивами римських богів Вулкана та Вести. Фігура Вулкана відноситься до статуї Вулкана, колосальної статуї Бірмінгема, штат Алабама, яка є найбільшою чавунною статуєю в світі й вважається одним з найбільш пам’ятних творів громадянського мистецтва в Сполучених Штатах.

Хоценко Поліна для Спортивного комітету України