В Броварах провели Чемпіонат та Кубок України з панкратіону

pankr_4u_1В Броварах (Київська область) завершилися одразу дві національні першості з панкратіону —  чемпіонат України серед юнаків та Кубок України серед дорослих. Участь в змаганнях, які тривали три дні, взяли понад 600 спортсменів із 15 областей. На обох турнірах спортсмени змагалися в  таких розділах панкратіону, як традішн, грепплінг та фул традішн.

Розділ традішн – це розділ, де використовуються як ударна техніка, так і техніка боротьби, але з обмеженням контакту і насамперед це стосується ударів в голову. Загалом використовується вся техніка ударів, прийомів та кидків. «Греплінг» — це боротьба, з використанням больових та задушливих прийомів у положенні партеру та у стійці. І, нарешті, фул-традішн – це поєдинки з повним контактом та технікою боротьби, можна сказати, що це любительська версія ММА.

Особливого статусу та ваги турніру додав той факт, що за його результатами буде сформовано національну збірну команду України, яка візьме участь в найближчому чемпіонаті Європи. В кубку України перемогу в загальнокомандному заліку здобула команда міста Києва, другими стали представники Буковини, третя сходинка за спортсменами із Сумщини.

Отож, перемогу в своїх вагових категоріях на Кубку України в розділі традішн святкували:pankr_4u_2 Василь Логош, Дмитро Баранов, Юрій Черкалюк, Денис Семенюк, Андрій Філанович, Назар Верхолаз, Андрій Торчевський, Ігор Потеря, Артем Черков, Анна Беженар, Флоріка Лучич та Олена Сушко.

В грепплінгу ноу-гі кращими стали: Олександр Барабаш, Дмитро Баранов, Юрій Черкалюк, Дмитро Солопов, Андрій Філанович, Мурад Амрієв, Володимир Нанаєв, Роман Долідзе, Роман Адаменко, Світлана Скрипник, Вікторія Синявіна, Тетяна Гринько, Аліна Онищук та Ольга Прокопчук.

Щодо грепплінгу гі, то тут перше місце зайняли: Микола Швець, Володимир Лахман, Денис Нікітін, Артем Сидоров, Юсуп Абуєв,Олександр Мурашко, Валерій Шипотько, Олександр Артюх, Олексій Глушенко, Олександра Русецька, Оксана Боришкевич, Алені Онищук і Ольга Прокопчук.

І, нарешті, в розділі фул традішн на першу сходинку п’єдесталу зійшли: Олександр Барабаш, Олександр Доскальчук, Володимир Волинкін, Віталій Лут, Денис Кучаковський, Павло Кущ, Юрій Чижевський, Олександр Тарасов, Артем Черков, Анна Беженар, Євгенія Труш та Вікторія Казакова.  

pankr_4u_3Ось як прокоментував змагання старший тренер збірної України з панкратіону Сергій Чередніченко.

«Як тренер, можу сказати, що чемпіонат пройшов на належному рівні, завдання, які ставилися перед членами збірної виконані, більше того, мені сподобалися деякі борці, які наразі не входять до основного складу збірної, але ми їх також будемо запрошувати на навчально-тренувальні збори, поки що в якості спаринг партнерів для підготовки основного складу. Щодо виступу команди Сумської області, то скажу, що в мене є деякі претензії до окремих спортсменів, які не впорались із виконанням поставлених завдань, однак вважаю, що на це були поважні причини, наприклад, перехід із однієї до іншої вагової категорії. Також, думаю, що ми б показали кращий результат, однак багато спортсменів основного складу команди нашої області є співробітниками силових структур і зараз задіяні в посиленому чергуванні у Сумській та інших областях. Сподіваюсь, що на чемпіонат Європи вони все таки зможуть поїхати»

Ми також звернулись за коментарем з приводу проведення турнірів та їх результатів до очільника  столичної  Федерації панкратіону, Романа Яковенка.

«Можу сказати, що, не зважаючи на різного роду труднощі, оцінюю проведення чемпіонату наpankr_4u_4 «відмінно». Було видно, що до змагань добре підготувалися усі: і спортсмени, і тренери, і судді. Ми справилися практично з усіма поставленими завданнями. Хотів би також, в контексті проведення цих змагань за новими правилами, відмітити гарну роботу суддів на самих змаганнях та роботу тренерів по підготовці спортсменів до цих першостей. Ми постійно проводили суддівсько-тренерські тренінги та семінари і це дало свій результат. Важливо також, що цей чемпіонат та Кубок були відбірковими на континентальну першість, що було додатковим стимулом та мотивацією для спортсменів, вони повністю викладалися на майданчиках, адже потрапити в основну збірну і захищати кольори нашого прапору та спортивну честь нашої країни – це велика честь для кожного атлета».

На запитання, чи був хтось із борців, кого б він міг виокремити, Роман Володимирович сказав таке:

«В нашій київській федерації я хотів би відмітити Назара Верхолаза, який посів перше місце у дуже непростій ваговій категорії 84 кг. Назар довго йшов до цієї перемоги і, нарешті, йому це вдалося, тепер головне – утриматися на цій «вершині», адже конкуренція тут більш ніж серйозна. Також хотів би виокремити виступ Андрія Гриценка, цього разу він посів друге місце, але ось уже впродовж багатьох років цей спортсмен показує стабільний результат і завжди виборює собі місце на п’єдесталі. А загалом, я не можу не бути задоволеним виступом наших хлопців, оскільки ми посіли перше загальнокомандне місце».

{social}

{iarelatednews articleid=»1873,1859,1844,1813″}