В Києві відбувся ЧЄ з гри в го

28-29 вересня 2019 в Колонній Залі КМДА відбувся чемпіонат Європи з гри Го для студентів (European Student Go Championship 2019, ESGC). Ці змагання Україна приймала вперше.

За результатами дводенного турніру були визначені 5 призерів, два з них з України. Найсильнішими гравцями чемпіонату стали – Подпера Лукаш (Чехія), Матюшкін Олександр (РФ), Крушельницький Валерій (Україна). Крім того, українці Валерій Крушельницький та Ніка Петрашевська стали володарями путівок на студентський чемпіонат світу — 2020, який відбудеться в Токіо (Японія).

Загалом у змаганнях взяли участь 23 спортсмени з семи країн — членів Європейської Федерації Го.

Паралельно до основного змагання відбувся турнір для дітей до 16 років, який підтримав спортсмен зі Словаччини — Андрій Кралік. Участь у дитячому турнірі взяли 26 юних спортсменів. А перемогу в турнірі здобув Всеволод Овсієнко, він же раніше виборов титул чемпіона Європи 2019 року у категорії до 12 років. Друге місце у Щепанюка Олександра, цьогорічного учасника чемпіонату світу серед дітей. Третє місце виборов Приходько Іван, учасник цьогорічного ЄвроГоКонгресу (Чемпіонат Європи 2019), який відбувався у Брюселі, (Бельгія).

Відзначимо, що наступний ЄвроГоКонгрес вперше відбудеться в Україні влітку 2020 року, в місті Кам’янець-Подільському. Україна здобула право на його проведення, коли команда найсильніших українських спортсменів перемогла всіх суперників на командному ЧЄ влітку 2016 року.

Крім самих турнірів, всі учасники мали змогу впродовж двох днів отримати розбір зіграних партій від професіонала. Артем Качановський, 2 Європейський Професійний Дан, вихованець Школи Інтелектуальних Видів Спорту РПДМ, працював обидва турнірних дні. В кінці змагань наш Про і бронзовий призер Валерій Крушельницький 5 Дан зіграли дружню партію в Го з парою Овсієнко-Мельник, де Всеволод Овсієнко — чемпіон дитячого змагання, а Анна Мельник отримала найкращий результат серед дівчат.

Прес-служба Спортивного комітету України