В Україні відбувся кваліфікаційний раунд чемпіонату Європи із корфболу

Україна вперше в історії прийняла кваліфікаційний раунд чемпіонату Європи із корфболу. Поборотися за путівки на континентальну першість до Львова приїхали атлети із 7 країн.

Корфбол — унікальний вид спорту, адже тут за одну команду водночас виступають чоловіки та жінки. Правила дещо нагадують баскетбольні. Однак гра є безконтактною. Блокування, штовхання, утримання суперника заборонені.

У фінальний матч кваліфікаційного раунду пробилися Туреччина і Швейцарія. У першій половині зустрічі на майданчику домінували турки —14:3. По перерві їхнім суперникам вдалося дещо вирівняти гру. Але гору таки взяли наші сусіди — 18:8. За правилами відбору, в основний раунд Євро пробилися обидва фіналісти.

А от збірна України складала спортивний іспит на чемпіонаті Європи лише вдруге. Цього разу «синьо-жовті» були за крок до фіналу, однак у драматичній вирішальній дуелі поступилися швейцарцям. Гравець збірної України Руслан Стельмащук поділився з журналістами: «Я вважаю, що вони просто нас перемогли технічно. Ми слідкували за двома гравцями: в них дві дівчини дуже сильні, але вони в старті не вийшли. Швейцарці нас виснажили трохи слабшими гравцями. А тоді вийшли сильніші — і просто зробили свою справу».

А у поєдинку за третє місце українці програли грекам. Проте під час відбору здобули дві важливі перемоги — над шведами і білорусами.

Основний раунд чемпіонату Європи відбудеться 2020 року в Польщі.

Прес-служба Спортивного комітету України