Вітаємо нового повноправного члена Спортивного комітету України!

Вчора в приміщенні Національного університету фізичного виховання і спорту України відбулась чергова Генеральна асамблея та засідання Виконавчого комітету Спортивного комітету України.

В порядку денному розглядались питання прийому нових членів до складу Спортивного комітету України, а також концепція належного управління спортивною організацією.

«Традиційно, в кінці року ми підводимо підсумки і як завжди нам є чим пишатись. Так, наприклад, наприклад, влітку відбулись ІІ Європейські Ігри, де Україна посіла третє загальнокомандне місце, здобула 51 нагороду, з яких: 16 золотих, 17 срібних та, 18 бронзових. В програмі Європейських ігор було представлено і неолімпійські види спорту. Відзначу, що неолімпійські види спорту дали 8 медалей, а якщо додати п’ять нагород каратистів, то вийде в сумі 13 медалей.

Це не все. Наші традиційні проекти теж ростуть. Зокрема, в квітні відбулись Всеукраїнські студентські ігри. Було збільшено кількість учасників та ВНЗ. Цього року стартувала цікава ініціатива — регіональні відбори з фінальними змаганнями в Києві. Також, ми збільшили кількість учасників та видів спорту на Всеукраїнських пляжних іграх. Нещодавно отримали пропозицію проведення в Україні Європейських пляжних ігор. Ще відзначу новий крок – цього року, в грудні, ми вперше провели Всеукраїнські ігри єдиноборств в міжнародному форматі. Українські спортсмени змагались із польськими колегами у шести видах спорту: ушу, кікбоксинг WAKO, панкратіон, таїландський бокс Муей-Тай, джиу-джитсу, боротьба на поясах Алиш» —  зазначив Президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк.

Цього року делегати Генасамблеї своїм голосуванням погодили включення до складу повноправних членів СКУ Українську федерацію флорболу, на чолі з головою правління Тамузом Хідіром.

За останні два роки Українська федерація флорболу значно підвищила свої показники та розширила географію поширеності виду спорту, Цього року чемпіонат світу з флорболу транслювали на телеканалі UA:Перший, а на початку 2020 чоловіча збірна виступатиме на кваліфікації до ЧС.

«Членство у СКУ є важливим для нас через дві причини. Найголовніше — це те, що ми стаємо саме повноправними членами великої української спортивної сім’ї. Спортивний комітет України об’єднує федерації неолімпійських видів спорту, федерація об’єднує клуби, а клуби в свою чергу — спортсменів-гравців. Тому ця організація представляє наші інтереси. По-друге, це значні фінансові можливості для навчання наших суддів, тренерів та керуючих клубів. За сьогоднішніми підрахунками це десь 50 000 гривень в рік. Це дає нам великий шанс», — розповів Голова правління Української федерації флорболу Тамуз Хідір.

Крім того асоційоване членство отримала Федерація лакросу України. Відзначимо, що лакрос включено до програми Всесвітніх ігор 2021 в Бірмінгемі. Нагадуємо, що термін асоційованого членства складає два роки, по завершенню цього терміну Генеральна асамблея може прийняти рішення про надання повноправного членства спортивній федерації .

Окрім цього, СКУ в 2020 році започатковує цикл семінарів на тему належного управління спортивною організацією. Для розробки навчальних програм, в рамках академії СКУ були перекладені українською мовою з англійської, основні принципи ефективного управління, затверджені Єврокомісією та Кодекс належного управління спортивною організацією  Великобританії. Основна мета семінарів – дати можливість спортивним федераціям опонувати нові знання з ефективного управління громадськими організаціями та створити сприятливі умови для розвитку та інституційного утвердження громадянського суспільства в Україні.

Прес-служба Спортивного комітету України