Визначено переможців Чемпіонату України зі сквошу

У Києві, 19-21 лютого 2021 року, відбувся ювілейний 15-й Чемпіонат України зі сквошу. Участь у ньому взяло 83 спортсмени, серед яких чоловіча категорія 62 учасники, жіноча – 21 спортсменка. Це найбільша кількість учасників за всі роки проведення Чемпіонату (з врахуванням того, що не було розбивки за категоріями: ПРО, М1, М2, М3, Леді та Леді2).
У лідерські позиції вийшло 8 спортсменів (Ж4, М4), які вели між собою напружену боротьбу. За підсумками, переможцями визначено Валерія Федорука та Надію Усенко.
Валерій Федорук став 5-ти разовим Чемпіоном України.
Надія Усенко у віці 21 року стала 7-ми разовою Чемпіонкою України.
Також за результатами ЧУ дві юні зірки зійшли на п’єдестал – це Софія Зражевська (14 років) та Дмитро Щербаков (15 років)

«Після запровадження карантину, це перший з національних турнірів, який вдалося організувати. Сквош не передбачає онлайн участі, грати можна лише вживу, тому спортсмени дуже скучили і це проявляється їхнім запалом, бадьорістю, подекуди жадібністю до гри. На корті панує конкурентне напруження та неймовірні емоції. Ми впевнені, що з кожним роком розвиток сквошу в Україні буде стрімкішим, а українські сквошисти гордо представлятимуть нашу країну на найвідоміших міжнародних турнірах», — зазначає Алена Огонесян, віцепрезидент Федерації сквошу України.

Турніру присвоєно Національний рівень (National Level), а також внесено до календаря PSA (Професійної асоціації сквошу).
Сквошисти, які мають ліцензію гравця від PSA та брали участь в Чемпіонаті, отримали відповідні бали в рейтингу Професійної асоціації. Це надає додаткову можливість реалізації індивідуальних спортивних досягнень в такому виді спорту як сквош.
Попереду спортсменів очікує Чемпіонат Європи зі сквошу. Цьогоріч планується участь саме у двох командних чемпіонатах: чоловіча команда гратиме в третьому дивізіоні (14-17 липня Team Championships Division 3 2021 — PROVISIONAL Ljubljana Slovenia ESF Championships), жіноча команда гратиме в другому дивізіоні (25-28 серпня European Team Championship Div 1 & 2 2021 PROVISIONAL Helsinki Finland ESF Championships).