Визначили найкращих самбістів року

Національна Федерація самбо України визначила атлетів, які стали найкращими за результатами 2021 року.

Нагадаємо, що у 2020 році переможцями були чемпіони світу Анастасія Шевченко на Владислав Руднєв. Але оновлений рейтинг зазнав серйозних змін. Представляємо десятку найкращих самбістів України:

Галина Ковальська з Івано-Франківської області очолила рейтинг набравши 12100 балів. Вона виступає в вазі до 80 кг. За 2021 рік спортсменка забрала дві золотих нагороди на чемпіонаті України зі спортивного та пляжного самбо. Також в активі українки два срібла на чемпіонаті світу і Європи з  спортивного самбо і бронза у пляжному на чемпіонаті світу.

На другому місці в рейтингу Сніжана Пліш, вихованка Андрія Микитина та Євгена Бондарука. Сніжана виступає у вазі до 59 кг і здобула за минулий рік 9450 балів. Спортсменка двічі тріумфувала на чемпіонаті України (спортивне і пляжне самбо). Двічі ставала срібною призеркою на Чемпіонаті світу. Та виграла золото континентальної першості.

Бронзову нагороду найкращих результатів забирає чотириразовий чемпіон світу з бойового самбо Владислав Руднєв. У 2021 році представник Донеччини тричі взяв абсолютну перемогу на чемпіонаті світу, чемпіонаті Європи та чемпіонаті України.

Четвертою стала вихованка Анатолія Маркіна і Михайла Руденка — Юлія Гребеножко. Спортсменка з Чернігівської області здобула перемогу на чемпіонаті світу, чемпіонаті України та на Кубку України і бронзу на чемпіонаті Європи.

На п’ятому місці Анастасія Комович з Черкаської області. Дівчина виступає у вазі понад 80 кг. Переможниця Кубку і чемпіонату України, срібна призерка на чемпіонаті світу та бронзова на чемпіонаті Європи за підсумками року набрала 7450 балів.

Ярослав Давидчук — вихованець Геннадія Горохова і Федора Загури виступає у вазі до 98 кг. Спортсмен із Хмельницької області став шостим у рейтингу здобувши перемогу на чемпіонаті Європи, чемпіонаті України та Кубку України. Також Давидчук виборов бронзу на чемпіонаті світу.

Петро Давиденко з Вінницької області виступає у вазі до 98 кг в бойовому самбо. Вихованець тренерів Івана Нагорняка і Миколи Беренговича потрапив на сьому сходинку рейтингу завдяки здобутому золоту на чемпіонаті Європи та чемпіонаті України і бронзовій нагороді на чемпіонаті світу.

На восьмій сходинці розташувалася Анастасія Безатосна з Харківської області. Вихованка Станіслава Тростянського і Михайла Руденка минулого року показала такі результати: перемога в пляжному самбо на чемпіонаті України та срібло на чемпіонаті світу , і третє місце на чемпіонаті України зі спортивного самбо.

Дев’ятим став Олексій Моісєєв, вихованець Івана Горбань та Василя Моісєєва з Києва. Представник спортивного самбо у 2021 році здобув перемогу на Кубку України, а чемпіонат світу та чемпіонат України принесли йому срібло.

Замикає рейтинг Вероніка Кратюк з Житомирської області. 2021 року Вероніка виборола золото на чемпіонаті України та стала срібною призеркою на чемпіонаті світу.

Хоценко Поліна для Спортивного комітету України