Визначилися чемпіони України з класичного жиму лежачи

3-6 квітня у м. Хмельницький відбувся чемпіонат України з класичного жиму лежачи.

Результати. Жінки

Серед жінок вагової категорії до 47 кг перемогу святкувала Череменко Наталія з Попасної. Спортсменка підкорила штангу вагою 86,5 кг та встановила тим самим новий рекорд України!

Беззаперечним лідером у категорії до 52 кг виявилася чемпіонка світу 2018 року з Хмельницького Щавінська Тетяна, яка показала рекордний результат для своєї категорі — 101 кг та стала чемпіонкою України. На другому місці харків‘янка Пилипко Аліна (72,5 кг) Бронзова призерка — Рижак Єлізавета (70 кг)

У категорії до 57 кг не було рівних чемпіонці світу серед юніорок 2019 року з міста Суми Рикун Анні, дівчина встановила новий рекорд України — 115кг! Друге місце у Бутурлим Ганни з Дніпра з результатом 105 кг. А на третє піднялась Прохорова Ксенія.

Кадацька Ганна виборола золото у категорії до 63 кг — 95 кг результат чемпіонки. Лише на 5 кг від неї відстала Жуковська Наталія з Чернівців. А бронзу завоювала Лішневська Вікторія з м. Суми — 87,5 кг.

Іванова Єлизавета з Києва посіла першу сходинку у ваговій категорії до 69 кг з результатом 100 кг. На другому місці Басіста Наталія з Хмельницького — 70 кг. На третьому Лютник Уляна з Коломиї- 67,5 кг.

Золото у категорії до 76 кг завоювала Зуй Марина з Борисполя впоравшись з вагою 95 кг. На другому місці Дегтяр Ангеліна з Харкова- 82,5 кг. Третю сходинку зайняла ще одна представниця Харкова Шавідзе Тетяна- 75кг.

Хом‘як Тетяна з Борисполя стала чемпіонкою у категорії до 84 кг. Результат 102,5 кг.

Золото у категорії понад 84 кг здобула Заслужений майстер спорту, багаторазова чемпіонка та призерка чемпіонатів світу та Європи Інна Оробець з Коломиї, 122,5 кг в активі вихованки В.Д. Оробця. Друге місце з результатом 117,5 кг зайняла Білоусова Тетяна з Чернівців. Третє місце за Литвинюк Тетяною та 110 кг в активі бронзової призерки.

В командному заліку перше місце серед жінок виборола команда Луганської області, друге Чернівецька, а третє Київська.

В абсолютній першості лідером стала Рикун Анна. На другому місці Щавінська Тетяна, а Череменко Наталія на третьому.

Чоловіки.
Серед чоловіків вагової категорії до 59 кг чемпіоном з результатом 135 кг став Кропивницький Василь.

У категорії до 66 кг на першу сходинку піднявся Гаращенко Ігор з Харкова. 145 кг в активі вихованця В.Ю. Джима. На другому місці ще один харків‘янин Чернишов Олександр — 132,5 кг. І на третьому Крицкалюк Роман з міста Косів.

До 74 кг не було рівних Заслуженому майстру спорту з Вінниці, багаторазовому чемпіону та рекордсмену чемпіонатів світу та Європи Чупринку Івану. Підопічний В.А. Мохника дуже легко зафіксував 200 кг. На другій сходинці Зінченко Олег з міста Яворів — 160 кг. На третій Овчар Максим з Нововоронцовки — 147,5 кг.

У категорії до 83 кг перше місце завоював дворазовий Чемпіон Європи та дворазовий срібний призер чемпіонатів світу Володимир Цатурян з Харкова. А результат чемпіона 207,5 кг. На другій сходинці Шляхта Олександр з Ужгорода — 192,5 кг.

У категорії до 93 кг боротьба велась лише за бронзу, адже золоту нагороду впевнено та легко завоював киянин Бонь Богдан витиснувши 215 кг. Друге місце у Добринюка Володимира з Вінниці- 200 кг. А на третій сходинці з результатом 185 кг Слободяник Віктор, також з м. Вінниця.

Новописьменний Анатолій, чемпіон світу та Європи з класичного пауерліфтингу, без шансів для суперників став чемпіоном України у категорії до 105 кг — 227,5 кг результат переможця з Полтави. Срібним призером став Бортник Сергій з Києва- 200 кг. І на третє місце піднявся Дячук Назарій з Коломиї, поступившись другій сходинці п‘єдесталу лише за власною вагою.

У категорії до 120 кг не було рівних Єзику Костянтину з Харкова. Вихованець Олександра Чернишова та Віктора Джима підкорив 235 кг. Другий результат показав Ганзюк Артем з Харкова — 212,5 кг. А на третьому місці Мишкін Олександр — 200 кг.

У надважкій ваговій категорії чемпіоном став представник Коломиї Голіней Віктор витиснувши рекордну вагу 246 кг! Срібним призером став Калініченко Роман з Харкова- 217,5 кг. На третьому місці полтавець Гончаров Максим (200 кг)

За підсумками командного заліку переможцями стали команда Харківської області. На другому місці Івано-Франківська та на третьому Вінницька.

А в абсолютній першості трійка призерів виглядає таким чином:

1- Чупринко Іван; 2- Цатурян Володимир; 3- Новописьменний Анатолій.

Хочеться відмітити деякі неймовірні результати показані спортсменами серед юніорів та юніорок. Параскевич Катерина з Хмельницького у категорії до 76 кг встановила рекорд України серед жінок- 110,5 кг! Чикаліна Юлія зі Львова у категорії до 63 кг підкорила вагу 98 кг, що тепер є рекордом серед юніорок. А Тютюшкін Воломир з Кропивницького встановив новий рекорд України серед чоловіків у категорії до 83 кг- 212,5 кг, та за коефіцієнтом абсолютної першості стоїть навіть вище за абсолютного чемпіона серед чоловіків!