Всесвітні ігри-2022: Історичний успіх України

Всесвітні ігри-2022 офіційно завершено! 223 комплекти медалей протягом десяти днів розіграли найсильніші атлети неолімпійських видів спорту.

Україну представляли 102 спортсмени, і це був найбільший склад національної команди за всю історію її виступів на The World Games.

Для української команди Всесвітні ігри в Бірмінгемі стали історичними. Наша команда здобула 45 медалей (16 золотих, 12 срібних, 17 бронзових), що є абсолютним рекордом.

Золото
Софія Гречко (підводне плавання), Анжеліка Терлюга (карате), Аніта Серьогіна (карате), Володимир Рисєв (пауерліфтинг), Світлана Ярьомка (сумо), Важа Даіаурі (сумо), Іванна Березовська (сумо), Олексій Бичков (пауерліфтинг), Богдан Колмаков (паркур), Вікторія Козловська / Таїсія Марченко (спортивна акробатика), Богдан Мочульський (джиу-джитсу), Данило Фільченко (воднолижний спорт), Богдан Пограничний / Данило Стецюк (спортивна акробатика), Ігор Любченко (муей тай), Олег Приймачов (муей тай), Анастасія Кулініч (муей тай)

Срібло
Станіслав Горуна (карате), Софія Гречко (підводне плавання), Микола Баранник (пауерліфтинг), Іванна Березовська (сумо), Демід Караченко (сумо), Карина Колесник (сумо), Аліна Крисько (ушу), Орфан Сананзаде (кікбоксинг WAKO), Віталій Дубіна (кікбоксинг WAKO), Данило Фільченко (воднолижний спорт), Богдана Голуб (джиу-джитсу), Олександр Єфіменко (муей тай)

Бронза
Анастасія Дерев’янко (пауерліфтинг), Лариса Соловйова (пауерліфтинг), Святослав Семикрас (сумо), Данило Ковальов (пауерліфтинг), Анастасія Антоняк (підводне плавання), Тетяна Мельник (пауерліфтинг), Олександр Вересюк (сумо), Світлана Ярьомка (сумо), Роман Рева (ушу), Вікторія Онопрієнко (художня гімнастика), Дарина Іванова (кікбоксинг WAKO), Аліна Мартинюк (кікбоксинг WAKO), Роман Щербатюк (кікбоксинг WAKO), Ярослав Ткач (скелелазіння), Вікторія Куницька, Олександра Мальчук, Дарина Пом‘яновська (спортивна акробатика), Владислав Микитась (муей тай), Кукурудз Станіслав, Пуш Юрій, Савка Юрій, Яруш Тарас (спортивна акробатика)

Протягом усіх змагань збірна України трималася в п’ятірці найкращих медального заліку і в підсумку посіла третє місце, як в загальному рейтингу, так і за кількістю здобутих нагород. Це знову рекорд, адже до цього найвищим місцем було 5-те, яке українська команда посіла на Іграх, що відбулися у польському Вроцлаві 2017 року. Україна виграла окремий медальний залік у пауерліфтингу і таїландському боксі Муей Тай. Варто відзначити, що усі кікбоксери WAKO і боксери Муей Тай, які здобули ліцензію на Всесвітні ігри повернулися до України із нагородами. Загалом українці завоювали медалі в 13 видах спорту.

На TWG-2022 знаковим для України став і той факт, що від організаторів Всесвітніх ігор наша держава отримала $54 000, які згідно з рішенням Міжнародної асоціації Всесвітніх ігор (IWGA) та Спортивного комітету України, будуть використані на відновлення спортивної інфраструктури, що була пошкоджена або зруйнована внаслідок війни, яку розв’язала Росія.

Крім спортивної, збірна України виконувала і інформаційну місію. В Бірмінгемі національна команда провела пресконференцію для місцевих ЗМІ, де спортсмени розповіли про ситуацію в країні, про війну, про свою підготовку до головної спортивної події неолімпійських видів спорту. Досить несподівано на неї завітав і мер міста Рендалл Вудфін у футболці з написом «Україна», після чого у своїх соціальних мережах опублікував відео підтримки українському народові.

Загалом підтримка в українських спортсменів була на високому рівні. Чого варте тільки привітання національної команди на церемонії відкриття — публіка зустрічала українців стоячи!

Підсумовуючи відзначимо, що усі завойовані медалі українські спортсмени присвячували Україні та воїнам, які захищають нашу державу від агресора! Бо, як сказала, бронзова призерка ВІ-2022 Тетяна Мельник «Наші медалі — це не намагання реалізувати себе, а намагання представити нашу державу на найвищому рівні». Перемоги на спортивному фронті — це лише початок. На нашу державу чекає головна перемога! Перемога над російським окупантом! Слава ЗСУ! Слава Україні!