Як Київ приймав чемпіонат світу з танцювального спорту

Нещодавно в Києві відгомонів чемпіонат світу зі спортивних танців серед молоді (програма 10 танців). Участь у чемпіонаті взяли 37 країн. В рамках турніру відбулись, також, рейтингові змагання Ukrainian Open Championship. Загалом КВЦ Парковий відвідало близько 2000 учасників.

Чемпіонами світу стали пара з Молдови Владіслав Унту та Поліна Баришнікова (Untu, Vladislav / Baryshnikova, Polina). Срібло здобули росіяни Герман Пугачов та Аріадна Тішова (Pugachev, German / Tishova, Ariadna). Бронзу світової першості вибороли представники Литви Кароліс Бурнейкіс та Ізабель Секайте (Burneikis, Karolis / Sekaite, Izabele).

Українська пара, Цихановські Владислав та Вероніка, потрапила у фінал та посіла 6 місце турнірної таблиці.

Як зазначив представник Всеукраїнської федерації танцювального спорту Вадим Советченко, для перемоги нашій парі недостало досвіду, проте відповідальність покладається не лише на спортсменів. Федерація вбачає і свою провину, адже в цьому виді спорту статус федерації часто впливає на оцінки суддів. І поки спортсменам Всеукраїнській федерації танцювального спорту складніше конкурувати з деякими суперниками. Але це справа часу і Федерація поступово «нарощує власні м’язи» на міжнародному рівні.

«Зізнаюсь, що нам не легко далось отримання права на проведення цього чемпіонату. В першу чергу через політичну ситуацію в країні. Спортсмени та функціонери переживали за безпеку перетину кордону. Від нас хотіли якихось гарантій безпеки, але ми давали всім одну відповідь: якщо спортсмени законів не порушували, то ніяких проблем не буде. Так і вийшло. Найгірше, з чим стикнулись спортсмени – це тривале проходження кордону, яке часом займало 1,5-2 години. Але в результаті ми маємо дуже позитивні відгуки, щодо організації змагань, роботи федерації та взагалі краси країни і міста» — прокоментував змагання Вадим Советченко.

Довідково: у програмі 10 танців пара, яка представляє країну протягом змагань виконує танці латиноамериканської та стандартної програм: самба, ча-ча-ча, румба, джайв, пасадобль, повільний вальс, віденський вальс, танго, повільний та швидкий фокстрот.