Збірна України з флорболу вперше перемогла на міжнародній арені!

З 30 січня по 2 лютого національна збірна України з флорболу в датському місті Фредеріксхавн взяла участь у кваліфікації до чемпіонату світу. «Жовто-блакитні» потрапили до вкрай складної групи разом із зірковою збірною Швеції, а також до міцних команд Польщі та Словенії.

Україна – Швеція: 27-1

Відзначимо, що Швеція є однією з двох найсильніших флорбольних сил у світі. Тож, наша команда отримала дуже сильного суперника з першого ж кроку на кваліфікації. Безумовно, коли наші хлопці виходили на майданчик, було помітним сильне хвилювання, але вони включились та викладались на всі сто відсотків. Україна взяла м’яч під свій контроль і навіть створила декілька непоганих моментів. Пізніше форвард збірної Швеції Расмус Енстрьом зізнався в флеш-інтерв’ю, що українці трохи шокували та похвалив нашу команду. Але Швеція – це Швеція.  Після впевненого початку збірної України, наші суперники почали забивати.

Українській збірній все ж вдалось загнати м’яч у ворота флорбольних гігантыв. Під час контратаки на ворота шведів Андрій Семенюк зробив передачу на Мар’яна Грабовика, після чого той закинув у ворота голкіпера суперника перший м’яч. Хоч збірна України програла той матч 27-1, його можна почати символом нової епохи в історії українського флорболу.

Словенія – Україна: 12-7

В матчі проти Словенії всі очікували більшу боротьбу, ніж зі шведами. Безумовно, на контрасті гри проти Швеції, могло здатися, що матч буде легшим, проте словенці мають дуже зіграний та технічний склад. Це суперник дав зрозуміти ще на 15 секунді гри, коли словенець Робі Козір відзначився у ворота нашої збірної. Проте, вже через дві хвилини Станіслав Щербаков зрівняв рахунок. Але гра була рівною не дуже довго: через декілька хвилин той же гравець Словенії скористався двохвилинною більшістю та ускладнив завдання для нашої команди. Словенці продемонстрували організовану гру і на першу перерву команди йшли за рахунком 6-1. На початку другої частини гри Україна все ж таки змогла закинути другий м’яч, коли молодий воротар «жовто-блакитних» Антон Кононенко геніальним введенням м’яча вивів героя матчу проти шведів Мар’яна Грабовика на зручну позицію, а через декілька хвилин гравець оформив дубль. Словенці це сприйняли як спробу зрівняти рахунок та знову продовжили грати в той же флорбол, що і в першому періоді та закинули ще три м’ячі. За шість хвилин до другої сирени відзначився українець Севастян Бешта, проте словенці відповіли на це взяттям воріт у більшості. Рахунок 10-4. Відставання було великим, але наша команда програвати не збиралася та завдяки дублю Андрія Семенюка і ще одному м’ячу Севастяна Бешти, Україна змогла перемогти в третьому періоді 3-2, але за рахунком всього матчу з рахунком 12-7 перемогу святкувала Словенія.

Польща – Україна: 16-4

Збірну Польщі останнім часом все частіше згадують, як одну ыз найсильніших команд Європи. Флорбол у цій країні є дуже популярним, а польські команди регулярно досягають успіхів на міжнародній арені. І саме з поляками ми мали зіграти заключний груповий матч. Початок гри розвивався за схожим сценарієм, що і в двобої проти Словенії: спочатку відзначився поляк Карол Пелчарські, а через три хвилини наймолодший гравець команди Олег Рубай зрівняв рахунок, але все ж таки Польща зробила цифри на табло 6-1. У другому періоді нам забити не вдалося, чого не скажеш про поляків, які відзначились у наші ворота шість разів. Під час заключної частини гри Україна показала куди більш переконливий флорбол, збільшивши свою скарбничку голів на 3 пункти. Цьому сприяли м’ячі Тараса Мелька, Станіслава Щербакова та Андрія Семенюка. Проте, Польща теж не перестала грати в свою гру та відзначилась чотири рази. Фінальний рахунок 16-4. Нас чекає матч за сьоме місце проти команди Великої Британії.

Україна – Велика Британія: 8-7

Інститут британської збірної бере початок аж у 2000 році. Багато гравців зі складу наших суперників грає в Швеції та Фінляндії. В цьому наша команда переконалася на початку гри, коли Джон Кук та Конор Свелз закинули два м’ячі в ворота України. Але це не вразило флорболістів з тризубом на формі. Ростислав Кулинич, а потім Мар’ян Корецький зрівняли рахунок та зберегли його до перерви. Проривним для збірної України став другий період, коли завдяки голам того ж Корецького та Кулинича, а також Ігора Грабовика, Михайла Семенюка і Олександра Нікуліна ми змогли закинути п’ять м’ячів поспіль.

Перед сиреною британці трохи скоротили відставання та зробили рахунок 7-4 на нашу користь. Третя частина гри була дуже напруженою. Велика Британія скоротила перевагу наших гравців до мінімуму, але Ігор Грабовик, хоч і не надовго, трохи розбавив атмосферу своїм голом. Тренер суперник Тім Хідскіс вирішує зняти воротаря, щоб отримати більшість наприкінці гри та це дає плоди: за 50 секунд до сирени Ендрю Філд робить рахунок 8-7. Наступає вирішальна частина гри, протягом якої українці професійно відбивали атаки суперника. Кульмінація наступає за секунду до кінця, коли наші захисники порушили правила в кутку воротарського майданчику, що є дуже вигідною позицією для вільного удару. До м’яча підходить Марк Джонс, гравець Вищої німецької ліги, один з найкращих гравців у складі противника. Британець наніс точний, влучний кидок, але гравці суперника розчаровано падають на коліна, адже воротар Олександр Семенюк чудово обрав позицію та вправся з кидком гравця збірної Великої Британії. Український флорбол святкує першу перемогу головної команди країни на міжнародних змаганнях, а матч проти британців та виїзд у Фредеріксхавн назавжди залишиться в серцях гравців та кожного прихильника цього виду спорту.