Ніка Потапова встановила новий віковий рекорд України в скелелазанні

potapova_nikaНа днях скелелазка з Київщини поновила рекорд країни, коли пройшла трасу складністю 8с. 13-річна Ніка Потапова підкорила трасу Strelovod у відомому районі Misja Pec в Словенії.

Це вражаючий результат спортсменки, незважаючи на те, що на пролаз їй знадобилося 4 дні та 14 спроб. Підкорення траси такої складності дозволило Ніці встановити нове вікове досягнення України у цьому розділі як серед дівчат, так і чоловіків.

В одному з коментарів Ніка зізналася, що ще минулого виїзду на скелі придивлялася саме до цієї траси. Проходження не далося легко, проте 13-річна скелелазка поставила собі за мету підкорити її. Вона зауважила, що багато в чому допомогла гарна погода та навички лазання в Іспанії в районі Santa Lynia минулого місяця. Наступний крок Ніки – закріплення цього досягнення підкоренням подібної траси, але в іншому районі.

Відзначимо, що вже втретє Ніка Потапова оновлює рекорди. У 10 років вона встановила досягнення серед юних скелелазів країни, коли пройшла свою першу трасу 8а. Підкоривши трасу 8b в 11 років, тим самим Ніка вперше побила національний рекорд.

Раніше ми повідомляли, що Федір Самойлов – перший український скелелаз, підкоривший складність 9а.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *