Нові досягнення українських спортсменів з пауерліфтингу на першості континенту з жиму лежачи

В місті Хамм (Люксембург) завершився чемпіонат Європи з жиму лежачи. Національну збірну України склали 17 наших атлетів, які вибороли 14 медалей: 8 золотих, 4 срібні та 2 бронзові.

Українці в черговий раз довели, що вони найсильніші, і першими це зробили юніори у чоловічому заліку. 4 золотих нагороди, 1 срібна та 1 бронзова нагороди дозволили чоловічій юніорській збірній завоювати перше командне місце!

У ваговій категорії до 53 кг першу сходинку посів харків’янин Ястребов Михайло, зафіксувавши 80 кг. Малкуш Михайло з Луцька став чемпіоном Європи у ваговій категорії до 59 кг, встановивши рекорд Європи серед юніорів — 187,5 кг. Спортсмен з Дружківки Рузімурадов Руслан, підкоривши штангу вагою 220 кг, виборов золото у ваговій категорії до 74 кг. Зальотов Артур з м. Глухів першою ж спробою — 290,5 кг оновив рекорд Європи для категорії до 93 кг, а другою встановив новий світовий рекорд для юніорів — 300,5 кг! Таким чином Артур до титулу чемпіона Європи серед юніорів додав титул абсолютного чемпіона змагань!

Жуковський Микита з Києва у категорії до 105 кг лише за власною вагою поступився супернику, посівши другу сходинку з результатом 290 кг.

Монастирський Юрій з Чернівців з результатом 240 кг став бронзовим призером юніорського чемпіонату Європи у ваговій категорії до 120 кг.

Жіноча збірна України у підсумку теж не залишилась без нагород. В командному заліку жінки посіли третє місце.

Першим золотом обзавелась Мельник Тетяна з м.Кам‘янець-Подільського, яка виступає у категорії до 72 кг. На змаганнях Тетяна, як завжди, відпрацювала «на відмінно» та до свого титулу чемпіонки світу 2018 року додала титул чемпіонки Європи, встановивши новий світовий рекорд 180,5 кг!

Срібною призеркою з результатом 130 кг, який нині являється новим рекордом України, стала Приходько Оксана з м.Дніпро у ваговій категорії до 52 кг.

В категорії до 72 кг лучанка Воробйова Ірина показала результат 145 кг та стала бронзовою призеркою європейської першості.

Першою в командному заліку стала і доросла чоловіча збірна! Серед чоловіків вагової категорії до 59 кг чемпіонський титул з результатом 197,5 кг здобув Гаращенко Ігор. Харків‘янин третьою спробою намагався встановити світовий рекорд 216 кг і був до цього дуже близьким, але через технічну помилку спроба не була зарахована.

Кримов Андрій у категорії до 93 кг з результатом 310 кг, також, виборов золото чемпіонату Європи.

Андрій Баленков з Києва в напруженій боротьбі виборов срібну нагороду чемпіонату витиснувши 250 кг у категорії до 74 кг.

Двоє спортсменів представляли Україну в наступній ваговій категорії — до 83 кг. Костянтин Мусієнко з Дружківки у другій спробі став недосяжним для суперників- 292,5 кг і у третій спробував на міцність світову вершину. Лише лічених міліметрів не вистачило чемпіону Європи для фіксації 311,5 кілограмів.

Срібну нагороду в цій же категорії завоював Івашкін Микита з Києва. 262,5 кг.