Пройшов чемпіонат України з ушу

__21-22 квітня у м. Бровари на Київщині пройшов чемпіонат України з ушу–таолу,  учасниками якого стали 200 спортсменів із 12 регіонів України. Змагання проходили у трьох вікових групах – діти до 12 років, юніори та молодь. Перші місця загальнокомандного заліку розподілились таким чином: перше місце – Київська область, друге – Запорізька, третє – Донецька. Чемпіонат показав високий рівень підготовки молодих спортсменів і їхню готовність до змагань найвищого рівня.

Про розвиток ушу в Україні в дитячо-юнацькому секторі, його потенціал та перспективи ми запитали у президента Української федерації ушу Олега Чуканова.

— Олеже Валерійовичу, скажіть, будь ласка, в якому стані наразі перебуває дитячо-юнацьке ушу в нашій країні? І яким чином федерація заохочує до занять у своїх групах нових учасників?

— Приємно відзначити, що з кожним роком зростає кількість дітей та молоді, яка хоче серйозно займатись, а головне, – займається ушу. Все більше батьків вирішують віддати своїх дітей до наших секцій, оскільки ушу не лише розвиває фізичну силу та спритність спортсменів, а й загартовує характер та силу волі.  Ми доносимо інформацію про себе різними способами: через наш сайт, через представництва, які є, до речі, в абсолютно усіх регіонах України, через наших тренерів та спортсменів. Однак, як на мене, найбільш значущим фактором у популяризації ушу є наші дії, а саме успіхи наших спортсменів на міжнародних змаганнях найвищих рівнів.

Діти починають займатися в групах, в основному, з 6-7 років, за офіційно затвердженою програмою для дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Крім того, хотілось би окремо відзначити, що наша федерація має непогану матеріально-технічну базу, а це та річ, без якої неможливий нормальний розвиток будь-якого спорту. Наша гордість – спеціальний поміст для проведення змагань, що є в СК «Світлотехнік». Крім нашого, в Європі є лише три подібних помости. Наші секції укомплектовані усім необхідним інвентарем, і що важливо, маємо сильний кадровий потенціал в тренерських лавах. Рівень підготовки, як і кількість юних спортсменів зростає з кожним роком, зараз є деякі вікові категорії, кількість учасників у яких на внутрішніх змаганнях сягає 50-60-ти осіб, і це дуже приємний і значимий факт для нашої федерації.

— Скажіть, а в яких найближчих міжнародних змаганнях планують брати участь наші ушуїсти?

— Як відомо, цього року в Китаї, в мальовничій місцевості в Емейських горах, відбудеться чемпіонат світу, в якому братиме участь і велика делегація з України. Щоправда, це не ліцензій чемпіонат, однак ця обставина аж ніяк не применшує його значимості як для його учасників, так і для розвитку ушу у світі загалом. І хоча на цих змаганнях не розігруватимуться ліцензії, досвід, який здобудуть на ньому спортсмени, важко переоцінити. Такі першості – це справжнє свято спорту, що за рівнем організації та видовищності не поступаються навіть Олімпійським іграм. На майбутньому чемпіонаті  виступатимуть спортсмени віком від 12-ти і аж до 65-ти років, і такого розмаїття вікових груп не побачиш на жодному ліцензійному турнірі. Тому ми серйозно готуємося до цих змагань і плануємо здобути там не один комплект нагород. 

Чемпіони юніори:

 1. Березіна Олександра — 1998 р.н., Запорізька область, КМС, тренер Вiннiченко К.М.
 2. Темна Людмила — 1997 р.н., Київська область, МС, тренер Коваль А.М.
 3. Шевченко Марина — 1997 р.н., Волинська область, 3 розряд, тренер Висовень Ю.А.
 4. Арістова  Вікторія — 1996 р.н., Харківська область КМС Арістова І.П.
 5. Гуца Катерина — 1999 р.н., Одеська область, 1 розряд, тренер Хажеєва З.З.
 6. Ламанова Ганна — 1997 р.н., Харківська область, 1 розряд, тренер Турчин О.В.
 7. Мандрик Ганна — 1997 р.н., Одеська область, КМС, тренер Хажеєва З.З.
 8. Андрусенко Богдан — 1999 р.н., Донецька область, КМС, тренер Куликова О.В.
 9. Подакін Дмитро — 1998 р.н., Київська область, 1 розряд, тренер Коваль А.М.
 10. Тютюнник Олександр — 1999 р.н., Запорізька область, КМС, тренер Храмова Н.О.
 11. Колесников Дмитро — 1997 р.н., Київська область, КМС, тренер Коваль А.М.
 12. Корж Богдан  — 1999 р.н., Київська область, 2 розряд, тренер Носач О.М.

Чемпіони молодь:
 1. Воєвуцький Борис – 1995 р.н., Київська область, КМС, тренер Коваль А.М.
 2. Ляховченко Микита — 1996 р.н., Донецька область, 1 розряд, тренер Гришин Д.А.
 3. Марченко Володимир — 1994 р.н., Запорізька область, МС, тренер Вiннiченко К.М.
 4. Кондратьєва Тетяна — 1994 р.н., Запорізька область, МС, тренер Храмова Н.О.
{social}
{iarelatednews articleid=»1071,930″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *