SportAccord: зміна назви та ротаційне президентство

 sportaccord-general-assembley-2016Організація СпортАкорд (SportAccord), яка об’єднує міжнародні федерації з багатьох видів спорту, оргкомітети мультиспортивних ігор та різні спортивні організації, планує змінити назву на Всесвітню Асоціацію міжнародних спортивних федерацій (GAISF – Global Association of International Sports Federations). Окрім того, пропонується ввести дворічне ротаційне президентство. Ці питання постануть на голосування під час Генеральної Асамблеї SportAccord 7 квітня 2017 року в Орхусі (Данія).

У презентаційному документі на вісім сторінок, на який посилається Sportcal (організація, яка займається спортивною маркетинговою розвідкою), членів СпортАкорду закликають повернутися до абревіатури GAISF, яка існувала до 2009 року.

Нагадаємо, у 1967 році в Лозанні (Швейцарія) була утворена Генеральна асамблея міжнародних спортивних федерацій, а в 1976 році назву змінюють на Генеральну асоціацію міжнародних спортивних федерацій. У 2009 році на з’їзді в Денвері (Колорадо, США) вирішили взяти назву Міжнародний конвент «СпортАкорд».

Натомість тепер, згідно розісланого документу членам організації, на думку Ради СпортАкорду, назва «Всесвітня Асоціація міжнародних спортивних федерацій (GAISF)» краще відображає характер організації. До того ж, це допоможе провести чіткішу різницю з комерційною діяльністю, яка проводиться під патронатом Асоціації, наприклад,  Конвенція СпортАкорду (SportAccord Convention) чи Форум міжнародних федерацій (IF Forum) або численні спортивні ігри (Multiple Sport Games), які в майбутньому збережуть назву та бренд «СпортАкорд», що буде захищеним знаком Асоціації.

Що ж стосується переходу на дворічне президентство за ротацією, то ця поправка, якщо буде прийнята вже за декілька тижнів у Данії, почне діяти з 2020 року. Адже теперішній президент СпортАкорду Патрік Бауманн був обраний в 2016 році на чотирирічний термін.

Відповідно до запропонованих змін, після закінчення терміну повноважень Бауманна його змінить представник Міжнародної асоціації визнаних міжнародних федерацій (ARISF), який головуватиме з 2020 по 2022 роки. Потім наступні два роки, до 2024 року, GAISF очолюватиме Асоціація міжнародних олімпійських зимових федерацій (AIOWF), а вже за тим до 2026 року в крісло президента GAISF сяде представник Асоціації незалежних членів СпортАкорду. Тоді як представник Асоціації літніх Олімпійських міжнародних федерацій (ASOIF) не отримає посаду до 2026 року.

Також варто зазначити, що перший віце-президент призначатиметься тією організацією, яка в той час очолюватиме GAISF.

Як вважає виконавчий орган нинішнього СпортАкорду, ротаційне президентство має зменшити побоювання серед неолімпійських дисциплін, що вони відсторонені від участі в процесі прийняття рішень. Зауважимо, всі сім попередніх президентів GAISF/Sportaccord вийшли з членів ASOIF.

Є ще одна поправка, яка стосується порядку членства в альянсі, яке наразі дещо обтяжливе, адже кандидати на вступ повинні виконувати суворі критерії щодо кількості національних федерацій-членів з відповідними сертифікатами визнання національними олімпійськими комітетами і /або національними спортивною владою. За інформацією SportAccord, наразі на розгляді організації 29 заявок на членство. За умови прийняття поправок, федерації-кандидати на членство в GAISF отримають статус «спостерігачі», що дозволить їм брати участь в щорічній Генасамблеї Асоціації і працювати разом з адміністрацією, щоб домогтися повного членства.

Варто нагадати, що на минулорічній Генасамблеї у членстві відмовили трьом видам – регбіліг, покеру й армреслінгу.  

Раніше Sportcal повідомив, що Міжнародна асоціація Всесвітніх ігор (IWGA) отримала запити вже від трьох міст, зацікавлених у проведенні Всесвітніх ігор у 2025 році.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *