У Києві відбулися перші Всеукраїнські пляжні ігри (оновлено)

ukrainian-beach-games-handball-2На території спортивного комплексу «Місто Спорту» (Київ, Гідропарк) відбулася одна з найяскравіших подій у світі пляжного спорту – перші Всеукраїнські пляжні ігри (Ukrainian Beach Games).

Поки міжнародна спортивна спільнота ще тільки думає про організацію пляжних ігор планетарного масштабу, Спортивний комітет України уже провів яскраве свято спорту і здоров’я. Навіть по-справжньому спекотне літнє сонечко повернулося до столиці, щоб не пропустити дійство на найкращій пляжній арені Києва. Тут усі свої найкращі якості і вміння у показових зустрічах показали пляжні волейболісти і футболісти, майстри пляжного регбі, чарівні гандболістки, спортсмени футволею і алтимату (фрізбі).

За словами президента Спортивного комітету України Іллі Шевляка, проект Ukrainian Beach Games покликаний популяризувати спорт і здоровий спосіб життя серед молоді і розрахований на тривалу перспективу.

«Я задоволений організацією заходу, – поділився враженнями Ілля Миколайович, – ми мали і підтримку Державної служби молоді та спорту, і підтримку спонсорів. На майданчику виступали найкращі спортсмени. Але переконаний, що наступного року все буде іще краще: ми не починаємо проект, щоб «закрити» його одразу ж після завершення. Всеукраїнські пляжні ігри мають довгострокову перспективу».

ukrainian-beach-games-Illya-ShevlyakВже наступного року змагання на Всеукраїнських пляжних іграх будуть рейтинговими – у 2013-му UBG буде внесено до єдиного календарного плану і спортсмени виступатимуть у серйозному змагальному режимі. Крім того, на відміну від стислого цьогорічного формату, у наступному році ігри будуть відбуватися упродовж кількох днів.

Будь-яке літнє дійство – це атмосфера свята і веселощів. Всеукраїнські пляжні ігри – не виняток. Гості побачили яскраву шоу-програму. Відкривав Всеукраїнські пляжні ігри зразковий оркестр барабанщиць «Киянки», у перервах між турнірами гостям не давали засумувати аси футбольного фрістайлу, група підтримки збірної України з футболу «Фанмоделс», а також цікаві конкурси від ведучих, які розігрували клубні карти від мережі фітнес-клубів «Спортленд» та сертифікати від фірм «Іпанема» і «Райдер».

Двоє ведучих, не менш енергійних за учасників, не давали глядачам засумувати від самого початку і до кінця Ігор. Вони не просто презентували учасників, але й розповідали цікавинки про усі види спорту, залучаючи до спілкування і фахівців. І відбувалося усе приблизно так: на арені з’являються майстрині пляжного волейболу і – поїхали: «Сьогодні на майданчику ми бачимо Галину Ошейко. Це наша справжня супер-зірка, срібний призер чемпіонату світу серед дорослих, Майстер спорту міжнародного класу. Зараз вона тренує молоде покоління, передає свій досвід дівчатам і хлопцям, і це, зрозуміло, дуже добре для українського волейболу». Поки дівчата грають, публіка дізнається, що зародився пляжний волейбол ще на початку ХХ століття на каліфорнійських пляжах, і грали у нього тоді шість на шість – як у класиці.

«Якщо спортсмен займався класичним волейболом, йому простіше освоїти волейбол пляжний. Але, в будь-якому випадку, потрібно тренуватися на піску, щоб грати на високому рівні, – приєднується до розмови президент Федерації волейболу Києва Максим Ковальчук. – Можу сказати, що гравці київського «Локомотиву», професіонали-класики, поступаються, так би мовити, дворовим командам, які займаються саме на піску. Тобто це два різних види спорту. Для того, щоб у пляжного волейболу в Україні було майбутнє, нам потрібні, в першу чергу, майданчики. Спортсмени, тренери у нас є, ентузіастів вистачає. А от місце, де потренуватися, – традиційна проблема. Хоча зараз ми уже більш-менш розбудувалися… Думаю, незабаром у нас будуть високі результати на світовому рівні – це лише питання часу».

ukrainian-beach-games-publikДалі на пісок виходять представники наймолодшої дисципліни Ukrainian Beach Games – футволею, гри, яка розвивається у нашій країні лише з 2008-го року. За однією з версій, гравці у біч-соккер на легендарному пляжі Копакабана, де навіть ліниві грають у футбол, не знайшли вільного майданчика з воротами і зупинилися на майданчику з сіткою. Так виник «волейбол ногами», або футволей. Популяризації цього виду спорту активно сприяють зірки великого футболу, для яких це не просто спосіб розважитися, але й відточити технічну майстерність. У Бразилії один з головних активістів – Зубанчик-Рональдо, в Україні – Сергій Ребров та Владислав Ващук.

«Футволей у нас нині найактивніше розвивається в Іллічівську, де донедавна була необхідна інфраструктура для багатьох пляжних видів спорту. Футволей там дуже популярний, – стверджує президент Асоціації футволею України Єгор Кобелецький. – В інших регіонах поки що активного розвитку немає, але ми, Асоціація футволею України, зовсім молода організація, докладемо усіх зусиль, щоб популяризувати цю гру. Перший крок – добитися офіційного визнання футволею видом спорту в Україні.


Думаю, Всеукраїнські пляжні ігри у цьому також допоможуть. Це дуже хороша і яскрава промо-акція. Якщо змагання у майбутньому будуть рейтинговими, думаю, вони будуть користуватися успіхом. Головне, знайти підходяще місце (і з точки зору спортсменів, і з точки зору глядачів) та чітко все організувати. Це як міні-олімпіада: люди приходять дивитися змагання з якось одного виду спорту, а заразом знайомляться з іншими. Таким чином кількість глядачів зростає. А ми ж це все організовуємо саме для уболівальників».

Пляжний гандбол презентували гравці та кандидати до збірної України – дівчата з команд «Спартак» (Київ) і «Податкова Академія» (Київська область). Красуні завели не тільки трибуни, але й ведучих, котрі наполегливо вимагали у них помінятися після гри майками. 

ukrainian-beach-games-handball

Дівчата ж брали красою своєї гри, яка особливо цінується у пляжному гандболі. Тут за ефектно забитий мяч (приміром, з льоту, або з розворотом на 360 градусів) зараховується одразу два очка. Команди показали справжній клас, майже весь спектр прийомів та елементів гри, навіть післяматчеві булліти, коли воротар дає пас нападнику на вихід сам на сам через увесь майданчик. Як зізналася лідер національної збірної Ольга Лаюк, це було далеко не все, могли показати ще більше цікавого, але банально забракло часу.

Ідея Всеукраїнських пляжних ігор просто класна. Вона вже обговорювалася упродовж останніх двох років, і дякувати Богу, перші ігри відбулися і відбулися на хорошому рівні. Звісно, багато ще потрібно буде допрацьовувати, удосконалювати. Відпочивати ніколи – потрібно вже з вересня сідати і серйозно планувати Ігри наступного року, обговорювати формат змагань, інші нюанси. Але загалом, повторюся, ідея класна та історична: поки у світі її лише обговорюють, ми вже її реалізували. Це можливість спілкуватися, можливість розважитися. І, думаю, дуже символічно те, що день народження Всеукраїнських пляжних ігор співпав з днем народження нашої Держави».Перший віце-президент Асоціації пляжного гандболу України Степан Мельничук не забув привітати героїв нинішнього сезону – срібних призерів ЧС в Омані: «Хочу сказати, що цей змагальний рік для нас був дуже вдалим, оскільки чоловіча збірна першою в історії усіх ігрових видів в Україні стала віце-чемпіоном світу. Лише у серії післяматчевих пенальті ми поступилися Бразилії, яка з п’яти чемпіонатів світу виграла три. Це величезний успіх не тільки нашої команди, але й усього українського спорту.

За грацією настала черга сили: на арену, наче ураган, вибігли кремезні чоловяги-регбісти. Влаштували вони видовище не для слабкодухих – жорстка боротьба точилася на кожному клаптику поля. Єдина відмінність від класичного регбі – на піску падати не так неприємно. Хоча, коли на тебе зверху «приземляється» велетень, особливої різниці немає.

«Хотіли показати глядачам красу гри, шоу, а не зовсім вийшло – принципові суперники «билися», наче на серйозних змаганнях, – каже МСМК СРСР з регбі, багаторазовий чемпіон України Борис Корольов. – У нас завжди так – на майданчику справжня битва. А ось зараз підемо усі разом пити пиво, обговорювати, бо насправді дружимо. У пляжному регбі ukrainian-beach-games-rugbyпрактично немає пауз – дуже швидка гра. Атакує одна команда, аж ось м’яч уже в іншої, нова атака, і так постійно. Все відбувається дуже динамічно. Але, як і в класичному регбі, жорстко, контактно. Нині, уже традиційно, ми проводимо два турніри на рік, у червні-серпні. До нас приїжджають команди і з Росії, і з Білорусії, і з більш далекого зарубіжжя».

Головною сенсацією Всеукраїнських пляжних ігор став матч з алтимат фрізбі – хлопці зі збірної України показали глядачам, що це не просто «кидання тарілочки», а повноцінний вид спорту. «В алтимат дуже важко грати «показово», – розповідають захекані учасники. – Усі бігають дуже швидко, не зупиняючись ні на секунду. Тому, ясно, трохи втомилися J. Зараз практично в усіх великих містах України вже є команди, і навіть не по одній. І в Києві, і в Харкові, і у Львові, і в Одесі, і в Івано-Франківську, у Черкасах і в Полтаві, навіть в Коломиї. Алтимат набирає масовості – тому що достатньо один раз спробувати, і будеш грати. Тим паче, це доступно для кожного. 1-2-го вересня у нас буде Відкритий чемпіонат України, куди приїдуть команди з Росії, Білорусії, Молдови. Приходьте усі – покажемо клас. Також знаходьте нас в інтернеті: достатньо вбити у пошуковику два слова: «алтимат фрізбі». Там є розклад тренувань – тож приєднуйтеся».

«Можу сказати, що мені сподобалися усі дисципліни на нинішніх іграх, – говорить президент СКУ Ілля Шевляк. – Вони усі різні, видовищні і яскраві. Приємно вразили змагання з алтимат фрізбі, спорту, який, думаю, вперше в Україні завдяки Пляжним іграм було презентовано на такий широкий загал. Для України це молодий вид, але він має дуже хорошу перспективу з огляду на те, що представлений на Всесвітніх іграх, найбільших змаганнях в неолімпійських видах спорту. Ми будемо всіляко сприяти його розвитку».

На солодке глядачі отримали повний драматизму матч з пляжного футболу між командами Дніпропетровська та Києва. Вперед виходили то одні, то інші, основний час та овертайм закінчилися внічию 3:3, а в серії пенальті влучнішими виявилися гості столиці – 8:7.

Перші Всеукраїнські пляжні ігри вже стали історією. Починається підготовка до Ігор 2013-го року. «Наступні Пляжні ігри ми хочемо провести на березі моря, в Одесі або в Криму, – розповів Ілля Шевляк. – Люди, які відпочивають, насолоджуються морськими процедурами, свіжим повітрям, зможуть до нас приєднатися, побачити найкращих представників пляжних видів спорту. І перелік представлених дисциплін буде розширено.

У нас була ідея додати до програми і види спорту на воді, приміром серфінг чи кайтинг, якими також займаються на пляжі. Та річ у тому, що існує вже фестиваль екстремальних видів спорту «ZGames», котрий ми також підтримуємо. Це окремий проект, який реалізовує Спортивний комітет України, тому ми не стали змішувати види спорту. Також минулого року ми почали Всеукраїнські ігри єдиноборств, захід, який викликав резонанс не тільки в Україні, але й закордоном. Цього року ми проведемо вже другі Ігри єдиноборств. Тобто можна сказати, що ми йдемо навіть швидше за СпортАккорд, організацію, котра проводить мульти-спортивні ігри всесвітнього масштабу».

{social}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *