Заключний день Ukrainian Beach Games: море спорту та злива нагород!

Заключний день Ukrainian Beach Games приніс учасникам ще більше драйву. Протягом дня на території Центру пляжних видів спорту відбулись фінальні змагання етапу чемпіонату України з пляжного волейболу, турнір з пляжного гандболу UBG Handball Cup, Супер Кубок Південного регіону з пляжного футболу та 3Ulti турнір з фрісбі.

В неділю зранку завершились відбіркові змагання етапу чемпіонату України з пляжного волейболу серед жінок, де визначились команди фіналістки. Загалом в етапі ЧУ взяли участь 14 команд з 6 областей України. У боротьбі за бронзу перемогу здобули киянки Ольга Чередніченко та Ганна Шумейко. Фінал видався досить цікавим, адже тут зійшлись команди досвідчених сестер Махно із вчорашніми юніорками Черницька/Романюк. Сестри Махно вже добре відомі спортсменки, які мають титули чемпіонок України, є володарками національних кубків та навіть призерками міжнародних сателітів. А от їх суперниці, Ганна Черницька та Дарина Романюк з Чорноморська тільки вийшли з юніорської збірної. І хоча дівчата зовсім недавно почали виступати в змаганнях серед дорослих, вони вели дуже активну гру та не дали суперницями грати, «спустивши рукава». І хоча переміг багаторічний досвіт, пара Черницька/Романюк показали висококласну гру.  Отже, у підсумку, перше місце та кубок UBG дістався Ірині та Інні Махно, срібна медаль у Ганни Черницької та Дарини Романюк, а бронзу здобули Ольга Чередніченко та Ганна Шумейко. Наступні змагання відбудуться вже на цьому тижні в Запоріжжі, а фінал чемпіонату України призначений на початок вересня.  

«Формат Ukrainian Beach Games мені дуже подобається, — зазначив головний суддя змагань Анатолій Сокульський. — Я радий, що пляжний волейбол потрапив у групу видів спорту, представлених на цьому фестивалі. Тут кожен охочий може подивитись на змагання  та дізнатись більше про пляжний волейбол. Це фізично складний порту, тут все ускладнюється самим майданчиком для гри: спека та пісок грати не допомагають. Крім того гравців у команді лише двоє і якщо один з них не може грати, то замінити його чи її просто ніким. І все це можна побачити прямо з пляжу, просто відпочиваючи.  

Зараз пляжний волейбол дуже розвивається активно. За останні п’ять років кількість турів чемпіонату  збільшилась з 3-4 до 9. Розширилась географія учасників. Багато міст подає заявку на проведення змагань на їх майданчиках. Стало більше боротьби та конкуренції, а отже, росте і рівень та майстерність гри. Тож, ми вдячні за можливість показати свій вид спорту ще й у такий спосіб, тим паче, що це подобається самим спортсменам».

Наступними на майданчик спортивного фестивалю вийшли гандболісти. Пляжний гандбол вперше був представлений на Ukrainian Beach Games та створив неабиякий ажіотаж на трибунах.  В рамках фестивалю відбувся турнір UBG Handball Cup, в якому взяли участь Національна збірна з пляжного гандболу та найтитулованіший клуб України «Портовик». Протягом всієї гри команди тримали рівний рахунок. За підсумками двох таймів команди зіграли в нічию, тож переможець визначався за рахунок булітів. Тут вже Національна збірна відігралась та завершила гру з рахунком 7:4 на свою користь.

Одразу після пляжного гандболу всі учасники фестивалю отримали можливість поспостерігати за грою 3Ulti (різновид турнірів з алтимату). До речі, спортсменів з алтимату називають найчеснішими, тому що в цій грі немає суддів, а всі спірні питання спортсмени вирішують прямо на полі самі між собою. Турнір 3Ulti – це трохи зменшена версія змагань з алтимату, де кількість осіб в команді зменшена з 5 до 3. Цього разу учасники розділились на команди Світлих та Темних шляхом сліпого жеребкування. До складу команди світлих увійшли Гліб Смаглюк, Юрій Праздніков, Артем Молявко, Михайло Казмірчук. Склад Темних: Євген Бойко, Владислав Заваленко, Олександр Братусь та Антон Молявко.

Перемога дісталась темним, які завершили гру з рахунком 13:10.

І на завершення Всеукраїнських пляжних ігор 2018 відбувся захоплюючий турнір з пляжного футболу Суперкубок Південного регіону між одеськими командами «ПСВ» та «Глорія». За підсумком трьох таймів з рахунком 7:2 Перемогу здобули спортсмени команди «ПСВ»!

Дякуємо спортсменам та учасникам спортивного фестивалю пляжних ігор Ukrainian Beach Games 2018. Також, висловлюємо вдячність Одеській міській раді за сприяння в організації заходу. Головною метою організації наших проектів є популяризація спорту. Чим більше людей побачать змагання, зацікавиться якимось з видів спорту та зробить ще один крок у напрямку активного та здорового способу життя, тим ближче ми підійдемо до досягнення своєї мети. Адже, спорт розвиває людину, а ми розвиваємо спорт!

Прес-служба Спортивного комітету України