Ukrainian Сombat Games-2018.Tatami&Mats

Вчора у Львові відбулась головна спортивна подія року — Всеукраїнські ігри з Єдиноборств-2018 на татамі та матах!

Як повідомлялось раніше, цього року організаторами турніру було вирішено вперше розділити турнір на дві частини – ринговий та килим/татамі, і провести його за межами столиці. У вересні рингову версію приймав харківський спортивний комплекс «Локомотив», а вчора – львівський палац спорту «Галичина».

Отже, 5 грудня, на трьох майданчиках (килим, татамі та мат) було презентовано одинадцять видів спорту та проведено 6 титульних поєдинків з джиу-джитсу, бойового самбо, кіокушинкай карате, боротьби на поясах Алиш, карате та фрі-файту.

Після урочистого оголошення змагань відкритими, шоу програму розпочали показові виступи. Першими свої здібності демонстрували представники Федерації ушу Львівської області. Учасники показового виступу вразили глядачів умінням володіти своїм тілом та різними видами зброї. Тут були театралізовані поєдинки, демонстрація володіння мечами та списами та, навіть, знайомство з одним із символів бойового мистецтва — міфічним левом.

Далі глядачів розважили показові виступи з кіокушинкай та джиу-джитсу. Представники українського кіокушинкай продемонстрували справжнє тамесіварі – розбивання твердих предметів незахищеними частинами тіла, а також групове ката. А призери чемпіонатів світу з джиу-джитсу та Європи Смірнов Максим та Дмитро Марчук показали прийоми та техніку традиційного напрямку свого виду спорту.

Саме джиу-джитсу і провели перший титульний поєдинок на Ukrainian Сombat Games-2018.Tatami&Mats. Змагатись за кубок UCG з джиу джитсу на татамі вийшов чемпіон Всесвітніх Ігор 2017 року, чемпіон Європи 2017 року, срібний призер чемпіонату світу серед дорослих 2017 та чемпіон світу серед молоді 2017 Богдан Мочульський. Суперником Богдана був чемпіон світу серед молоді 2016 року, срібний призер чемпіонату світу 2016 Максим Гераськін. Перемогу в поєдинку здобув Богдан Мочульський.

В наступному титульному поєдинку зустрілись представники київської школи самбо. В безкомпромісній боротьбі переміг Тарасенко Анатолій, який змагався з Шевченком Олександром у ваговій категорії 74 кг.   

В титульному поєдинку з кіокушинкай змагались представники Загорбенський Любомир – СК «Канку» та Ференц Ростислав – Львівська обласна федерація кіокушинкай карате. Кращим у цьому двобої виявився Ростислав.

Далі за перемогу на Всеукраїнських іграх з єдиноборств змагались представники боротьби на поясах Алиш. Тут відбулось одразу два поєдинки – жіночий та чоловічий. В жіночому поєдинку перемогу здобула Софія Шишак, якій поступилась Вікторія Сукретна. А чоловічий бій завершив перемогою чемпіон світу та Європи Андрій Куник, який здолав Ярослава Мойсіндза – віце-чемпіона світу та бронзового призера чемпіонату Європи.

Титульний поєдинок з українського бойового мистецтва – фрі-файту видався переможним для Дмитра Солтиса.

Завершували змагальну програму представники українського карате. Віталій Демчишин та Кирило Рябошапко обидва стояли на п’єдесталах чемпіонатів Європи. А перемога дісталась Кирилові.

Родзинкою заходу стали чарівні дівчата з чирлідингу. Красуні з найвідомішої української команди Red Foxes в черговий раз підбадьорували своїми виступами глядачів та учасників.

Хочеться відмітити і яскравий та цікавий показовий виступ від Української федерації хортингу. Цей національний вид спорту презентували представники команди «Галицькі леви». Саме ця команда нещодавно виграла путівку до Франції на міжнародний фестиваль, присвячений бойовим мистецтвам BUDO EXPO 2018.

А сонячне бразильське бойове мистецтво капоейра показали глядачам спортсмени однієї із найвідоміших та найбільших шкіл з цього виду спорту — Grupo Senzala de Capoeira! Історія цієї школи починається в 2000 році з семінару під керівництвом професора Руй (Rui). Він став першим бразильцем-викладачем капоейри, який відвідав Україну. Відтоді група набула офіційного статусу та стала першою школою капоейри в Україні.

Техніку бойового мистецтва Айкідо продемонстрували в показових виступах спортсмени Львівського осередку Української федерації айкідо. Під час виступу глядачі змогли ознайомитись із такими елементами техніками як Boken Dori (роботи з мечем), Goshin Waza (ефективні техніки самозахисту) та Futari Dori (робота проти декількох нападників).

Це був яскравий та насичений захід. Ми дякуємо спортсменам, тренерам, суддям і керівництву федерацій за участь, а глядачам за підтримку.

Окрему вдячність за сприяння в організації заходу Львівській міській раді, Львівській обласній державній адміністрації, Управлінні фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації в особі Романа Хім’яка. Управління молоді та спорту Львівської міської ради в особі Антона Нікуліна.

Також дякуємо нашим інформаційним партнерам Дуже Радіо та  Х-sport за сприяння в інформуванні суспільства про Всеукраїнські ігри з єдинобороств. Не омине вдячність і ведучого нашого спортивного свята — Дмитра Лазуткіна та чудового організатора – Кирила орлова.

Дякуємо палацу спорту Галичина та сподіваємось на нові зустрічі!

Прес-служба Спортивного комітету України