Українська драма на Всесвітніх іграх

world-games-acrobatic-Sytnikova-Melnychenko-balanceАнастасія Мельниченко і Катерина Ситникова стали віце-чемпіонками Всесвітніх ігор у спортивній акробатиці. Щоб прийти до тями і заспокоїтися після такого результату, дівчатам знадобилося два дні – українських акробаток, двічі чемпіонок світу, відверто засудили. .

Зараз вони вже знову усміхаються, хоча неприємний осад залишився. Нині наша пара всерйоз роздумує над тим, щоб перейти не роботу у цирк і не терпіти більше суддівського свавілля у досить суб’єктивній з точки зору оцінювання спортивній акробатиці.

Після кваліфікації українки впевнено йшли на першому місці. Обидві програми – «балансування» у статичному положенні і «динаміка» з різноманітними кидками, стрибками і обертаннями – зайшли на ура і на глядачів, і на суддів, які оцінили  і складність програми, і бездоганну техніку виконання.

Блискуче Катя з Настею виступили і у фіналі, де демонструється комплекс статичних і темпових елементів. Після виступу спортсменки привітали одна одну: «Дай п’ять» – сказала Катерина і обняла партнерку. Але, як виявилося, радіти було зарано. Британки Даніель Джонс і Шейні Торн, які вийшли на килим останніми, отримали несподівано високі оцінки, хоча реально і близько не зробили таких складних речей, як українська пара.

На церемонії нагородження, стоячи на другій сходинці п’єдесталу, Мельниченко з Ситниковою ледве стримували сльози і зрештою дали волю емоціям – розплакалися від несправедливості.

world-games-acrobatic-Sytnikova-Melnychenko-podium«Дуже прикро було не просто програти, а програти саме цим дівчатам, – сказала Катерина Ситникова. – Це образливо – поступатися недостойному супернику. До нас потім підходили навіть тренери з інших країн, говорили: «Дівчата, ви – найкращі у світі». Ну, це хоч якось втішало».

«Нас засудили, бо виступ дівчат був бездоганним, – розповідає тренер нашого дуету Олена Рошинець. – Десь, можливо, одного разу була не настільки велика, як потрібно, фаза польоту, але це мінус одна чи дві десятих балу. Оцінка мала коливатися в межах 9,2 — 9,4, а поставили 8,8-8,7. В кулуарах подейкують, що все було вирішено ще до старту. Дівчата у розпачі, вони реально розуміють, що були найкращими».

Втім, довго горювати немає часу. Як розповіла Анастасія Мельничекно, попереду чемпіонат Європи в Португалії. «А потім подуємо над нашою кар’єрою, – підсумовує вона. – Давно плануємо піти в цирк, щоб 15 років тренувань не минули даремно. Але ще не прийняли рішення».

Роксана Касумова з Калі, спеціально для scu.org.ua

{social}

{iarelatednews articleid=»1586,1581,1580,1579″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *