13-14 жовтня в місті Черкаси відбувся Всеукраїнський дитячий фестиваль Айкідо «Козацькі розваги», присвячений дню Захисника України та Українського козацтва.
На учасників спортивного свята чекали різноманітні розваги, в тому числі і квест «Місцями козацької слави», тренування з Айкідо разом із досвідченими майстрами, рухливі ігри, частування козацьким кулішем, показові виступи та святкова концертна програма. Організували свято «Союз Айкідо Айкікай України» («Ukrainian Aikido Aikikai Union») та «Академія Айкідо та Будо «Рюсінкан» (м. Черкаси).
Загалом у фестивалі взяли участь понад 100 дітей від семи років, які представляли три області України: Київську, Черкаську та Миколаївську.
Протягом двох днів дітей з різних клубів та осередків знайомили з традиціями айкідо та козацтва. В рамках заходу відбулись тренування спортсменів де відпрацьовувались основні техніки та вправи, такі як: ірімі-наге, котегаеши, коше-наге та інші.Тренували спортсменів відомі іструктора: Пархом’юк Андрій (4 дан Айкідо та 3 дан Крав Мага Сін –Сьобу), Євген Сандул (3 дан Айкідо Айкікай), Михайло Корозей (3 дан Айкідо Айкікай), Руслан Куліков (2 дан Айкідо Айкікай), Андрій Боярін (2 дан Айкідо Айкікай),В’ячеслав Костюков (3 дан Айкідо Айкікай).
Поміж тренуваннями учасників фестивалю розважали показовими виступами з айкідо, в яких взяли участь представники миколаївської та черкаської шкіл, а також черкаська школа Кендо.
«Спортсмени, які беруть участь у змаганнях та турнірах швидше прогресують та розвиваються. В Айкідо змагальної програми немає, тож нашим спортсменам потрібно більше самомотивації для подальшого розвитку власних здібностей. Це і стало однією із причин, чому було вирішено влаштувати культурно-спортивний фестиваль, — зазначив керівник Українського відділення Міжнародного клубу «Айкідо Айкікай Рюсінкан» Андрій Пархом’юк. – На заході діти отримали можливість потренуватися в інших інструкторів, поспілкуватися з іншими спортсменами, обмінятись досвідом та знаннями, а також розважитись та дізнатись щось нове.
Загальна ідея фестивалю — створення майданчику для спілкування та обміну досвідом, з метою покращення рівня технічних навичок спортсменів. Ми, як організатори, прагнемо розширити межі світогляду наших спортсменів, надати їм можливість рости у великому світі, а не закриватися в межах одного клубу. Звісно, такі заходи неможливо організувати без сприяння та дружньої допомоги. У свою чергу хочеться подякувати тим, хто допомагав нам в проведенні та організації фестивалю, це ресторан японської кухні «Fujiwara Yoshi», юридична фірма «Результат», видавництво «Майстерня друку», підприємець та небайдужа людина Віктор Кузин, а також адміністрація ЗОШ № 28 (м.Чекаси), яка приймала нас протягом всього заходу».
Також, Андрій Пархом’юк зазначив, що фестиваль на всі сто відсотків виконав свої завдання і тепер організатори мають на меті зробити захід регулярним. Наступний фестиваль планується провести вже весною 2019 року в Києві.
Прес-служба Спортивного комітету України