В Греції відбулись змагання за командний кубок Європи з шахів.

Нещодавно в Греції відбулись змагання за командний кубок Європи з шахів, в якому взяли участь 73 команди.

Україну представляла лише жіноча команда “Федерація шахів Києва” у складі Марії Музичук, Наталії Жукової, Юлії Осьмак, Інни Гапоненко та Оги Бабій. У підсумку українки посіли 5 місце. Лідер команди Марія Музичук виборола 2 місце у загальному заліку на першій дошці, поступившись першістю своїй сестрі Ганні, яка грала за команду «Cercle d’Echecs de Monte-Carlo» — переможницю турніру. 

Ганна Музичук стала володаркою Кубка Європи в Греції у складі команди «Cercle d’Echecs de Monte-Carlo» з Монако. Причому саме львів’янка принесла команді «золото».  У півфіналі жіночого турніру між собою грали «Монте Карло» та «Югра», до складу якої також увійшла українка — Ганна Ушеніна. Як результат, на першій шахівниці зустрічалися дві українки: Музичук та Ушеніна. Підсумок їхнього двобою — нічия. Але дві одноклубниці Музичук здобули перемогу і виграли матч.

Грузинська команда «Нона» переконливо перемогла  російський клуб СШОР — 3:1. Таким чином, у фіналі зустрілися «Монте Карло» та «Нона». На третій та четвертій шахівницях було зафіксовано нічиї. На другій Ніно Баціашвілі взяла гору над Піа Крамлінг. А от у зустрічі лідерів Ганна Музичук взяла гору над Ніно Дзагнідзе. Матч закінчився з рахунком 2:2. За регламентом змагань переможницями стали ті, хто мав кращий результат на вищій шахівниці. Додамо, що Ганна Музичук набрала 4,5 очка з 6-ти, додала 6 пунктів рейтингу і показала найкращий результат на чільній шахівниці. 

Друге місце — у «Нони», а третє — у «Югри». Бронзовим призером стала лідер цього колективу Ушеніна. Її доробок — 3 очка з 6-ти.

У чоловіків перемога дісталася «Мідному вершнику» з Санкт-Петербурга, Він набрав 12 очок з 14-ти, як і чеський «Нові Бор», який посів другу сходинку. Третьою стала чоловіча команда ще одна російська команда «Молодьожка».

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *