Відбувся чемпіонат світу з ракетомодельного спорту серед дорослих та юніорів

Поблизу польського міста Влоцлавек відбувся чемпіонат світу з ракетомодельного спорту серед дорослих та юніорів. Загалом участь у змаганнях взяли 389 спортсменів з 24 країн світу! Україну представляли 18 спортсменів.

Всього наша команда завоювала 8 медалей: 3 золоті, 2 срібні та 3 бронзові.

В особистому заліку золото здобули:  Радченко Олександр в класі S2 / P моделі на висоту польоту з корисним вантажем; Гладкий Ігор в класі S1A (юніори) моделей на висоту польоту; Лавриненко Максим в класі S3A (дорослі) моделей на тривалість польоту з парашутом.

Срібними призерами стали Волканов Ігор в класі S1В (дорослі) моделей на висоту польоту

У командному заліку срібло українці здобули в класі S2 / P моделей на висоту польоту з корисним вантажем. Командна бронза дісталась нашій збірній в класах S1A (юніори) моделей на висоту польоту; S3A (юніори) моделей на тривалість польоту з парашутом; S7 (юніори) моделей-копій на реалізм польоту.

Як повідомляє Федерація ракето модельного порту України, чемпіонат запам’ятається не тільки великою кількістю учасників, але і великою кількістю питань до суддівства. Здається, що організатори настільки захопилися бажанням забезпечити своїй збірній якомога більшу кількість спортивних перемог, що забули про принципи «чесної гри». Зокрема, не без нарікань з боку учасників проходили змагання в класі моделей S7 юніори. Після руйнування першого ступеня моделі Saturn 1B представника команди Польщі організатори, не повідомивши нікому, продовжили другий тур на 30 хв. Цікаво також, що судді допустили до старту модель, яка не містила всіх частин і деталі, які були присутні на стенді, чим порушили правила змагань.

В рамках чемпіонату світу організатори спільно з представниками американської команди провели змагання в класі моделей S2 / P. Суть цього класу полягає в тому, що спортсменам потрібно запустити три рази модель ракети з корисним вантажем (сире куряче яйце) на висоту 300м і неушкодженим повернути вантаж на землю за 60 с. Варто відзначити, що в цьому році в змаганнях брало участь 29 спортсменів, що значно більше, ніж раніше. Для нас це другі змагання світового рівня в класі S2 / P, але це не завадило представнику нашої команди Радченку Олександру (м. Ніжин) з результатом 88,8 балів здобути перемогу!

Вже наступного дня перемогу збірної в класі S1A моделей на висоту польоту, приніс 13 річний спортсмен Гладкий Ігор з м. Дніпро. Для цього йому вистачило зробити всього один політ в першому турі.

І на цьому перемоги збірної не завершились. Так на четвертий день змагань, в складній боротьбі і після результатів другого fly-off, Лавриненко Максим (м. Шостка) переміг в класі S3A моделей на тривалість польоту з парашутом серед 60 спортсменів з 22 країн світу.

Вітаємо всіх призерів та учасників збірної команди України з успішною участю в чемпіонаті світу 2018 року в Польщі!

Прес-служба Спортивного комітету України