Вперше в національній історії відбувся чемпіонат України з польотів в аеродинамічних комбінезонах

Першими чемпіонами України з польотів в аеродинамічних комбінезонах (або ВС-комбінезонах) стали Олексій Акамов та Олена Василькова.

І якщо Олена була єдиною представницею прекрасної половини людства, то Олексію довелось докласти чималих зусиль для перемоги. Новоспечений чемпіон продемонстрував найкращі результати в усіх трьох вправах: час – 79,9 сек, відстань – 3 км 619 м, швидкість 255,5 км/год (71 м/сек). Наразі ці результати подано на розгляд для фіксації національних рекордів.

Срібним та бронзовим призерами цьогорічної національної першості стали Олег Чугуїєв та Олег Васильєв відповідно.

Польоти в аеродинамічних комбінезонах або вінгсьютах це дисципліна парашутного спорту. Спортсмен, який виконуює стрибок у зазначеній дисципліні вдітий у ВС-комбінезон, що формує в повітрі 3 форми крил (в області рук і між ногами), дозволяючи спортсмену управляти своїм польотом. Стрибки виконуються з літака з висоти 3 800 метрів. Всі маніпуляції, що спортсмен повинен виконати, реалізовуються «коридорі змаган» — це проміжок з 3 000 метрів до 2 000 метрів над землею. Під час змагань враховуються три критерії оцінювання: швидкість (середня швидкість в межах коридору змагань), відстань (залишаючись в зазначеному висотному коридорі, спортсмен повинен пролетіти якнайдалі) та час (необхідно якомога довше пробути в коридорі).

Протягом змагань спортсмен не має права перевдягати або вдягати новий комбінезон.

Тепер Олексій Акамов та Олег Чугуїєв захищають у Чехії гідність нашої держави на чемпіонаті світу, який відбувається вдруге.

Прес-служба Спортивного комітету України