Завершився молодіжний чемпіонат Європи з класичного пауерліфтингу

В литовському місті Каунас відбувся молодіжний чемпіонат Європи з класичного пауерліфтингу.

Жодного змагального дня не пройшло для української збірної без медалей. У підсумку на рахунку наших спортсменів 16 медалей, з них 7 золотих, 4 срібних та 5 бронзових.

Першими викарбовували свої перемоги в історії дівчата. В командній першості дівчача збірна команда України посіла третє місце! Чемпіонкою Європи в категорії до 43 кг стала Леоненко Христина з м. Попасна, спортсменка здолала своїх суперниць з результатом у сумі триборства 240 кг. Ще одну золоту нагороду збірній України принесла Цікул Аліна. Спортсменка показала результат — 300 кг у сумі трьох вправ. Антонюк Анастасія у запеклій боротьбі стала бронзовою призеркою чемпіонату Європи у ваговій категорії до 57 кг,  показавши результат — 325 кг.

Не дісталась п’єдесталу Волощенко Вікторія з міста Бориспіль, яка здобула дві бронзові нагороди у присіданні та жимі, а в останній вправі поступилась спортсменці Польщі і посіла четверту сходинку у турнірній таблиці вагової категорії до 47 кг. А Купаєва Катерина отримала нульову оцінку у тязі у  ваговій категорії до 63 кг. І лише мала бронзова нагорода у присіданні має у своєму активі спортсменка.

Серед юнаків української збірної на чемпіонаті Європи з класичного пауерліфтингу найяскравішим став виступ Бірука Антона. Атлет з Вараша чітко відпрацював всі спроби, здобув титул чемпіона і закінчив свій виступ з новим світовим рекордом в сумі триборства у ваговій категорії до 93 кг. Спортсмен зібрав 701,5 кг! 266,5 кг у присіданні теж були світовим рекордом, але рівно одну хвилину, адже спортсмен з Хорватії справився з вагою 267 кг (мала срібна медаль в активі Антона). 157,5 кг у жимі. А 277,5 кг у тязі теж принесли йому малу срібну нагороду у цій вправі. Ревука Юрій з Дніпра посів другу сходинку у категорії до 66 кг. Сума трьох вправ спортсмена- 527,5 кг. Мала бронзова медаль у присіданні з результатом 187,5 кг, нагорода такого ж ґатунку у жимі- 125 кг та срібло у тязі- 215 кг.

Не дістався до медалі Бабюк Ростислав з Коломиї, він посів четверту сходинку у ваговій категорії до 59 кг з сумою триборства 435 кг, а 110 кг у жимі дозволили спортсмену піднятись на другу сходинку п‘єдесталу у цій вправі. Авраменко Андрій посів четверте місце у категорії до 83 кг зрезультатом 565 кг. Геращенко Артем з Києва став п‘ятим у категорії до 74 кг. Сума триборства склала 565 кг. Когут Михайло з міста Мукачеве посів сьоме місце у турнірній таблиці категорії до 66 кг з результатом 470 кг.

Наступними в боротьбу вступили юніори, які у підсумку вибороли перше загальнокомандне місце! Серед юніорок Щавінська Тетяна з Хмельницького, у ваговій категорії до 47 кг здобула золоту нагороду у присіданні 107,5 кг. Двічі оновила світовий рекорд у жимі лежачи серед юніорок 83,5 та 86кг! А 135 кг у тязі принесла їй малу бронзову нагороду в останній вправі та найголовніше — титул чемпіонки Європи у сумі триборства серед юніорок з результатом 328,5кг. Друзяка Вікторія з Миколаєва, стала ще однією чемпіонкою Європи від збірної України у ваговій категорії до 52 кг. В напруженій та цікавій боротьбі спортсменка до останнього підходу вирішувала долю чемпіонського титулу. Виборовши срібні нагороди в усіх трьох вправах: 125 кг у присіданні, 77,5 кг у жимі та 142,5 кг у тязі, Вікторії підкорилась чемпіонська сума 345 кг та норматив майстра спорту України міжнародного класу.  Наступне золото збірній принесла своїм виступом харків‘янка Рудь Софія у ваговій категорії до 63кг. 412,5 кг у сумі триборства. 145 кг у присіданні, 90 у жимі та 177,5 кг у тязі принесли Софії малі бронзові нагороди.

Полтавчанка Бражник Дарія стала срібною призеркою у ваговій категорії до 43 кг. Здобувши малу срібну нагороду у присіданні та золото в жимі з результатами 90 та 55 кг відповідно, спортсменка поступилась у тязі, підкоривши вагу 105 кг і лише 2,5 кг відділили її від чемпіонського титулу у сумі триборства, яка тим не менш є новим рекордом України серед юніорок — 250кг. Ще одна харків’янка Шевченко Юлія виборола бронзову нагороду в категорії до 72 кг з результатом 432,5 кг. Спортсменка присіла 150 кг. 92,5 кг у жимі — мала бронзова нагорода. 190 кг у тязі теж стали «бронзовими» у даній вправі. Харків‘янка Мариненко Юлія в цікавій боротьбі теж виборола бронзову нагороду з сумою триборства 422,5 кг у ваговій категорії понад 84 кг. Спортсменка,також, здобула дві малі бронзові медалі у присіданні 162,5 кг та тязі 180 кг.

Четвертий підсумковий результат показала Туренко Маргарита у категорії до 52 кг. 330 кг в активі спортсменки з Краматорська та мала бронзова нагорода у присіданні з результатом 125 кг. У ваговій категорії до 57 кг, представниця міста Львів Чикаліна Юлія посіла восьме місце в сумі триборства з результатом 352,5 кг та виборола малу бронзову нагороду у жимі лежачи з результатом 87,5 кг.

Серед юніорів чемпіонський титул здобув Жеребцов Ростислав у ваговій категорії до 59 кг. В напруженій боротьбі за власною вагою спортсмен обійшов суперника, впоравшись в останній спробі тяги зі штангою у 202,5 кг. Сума триборства Ростислава становить 490 кг. Полтавчанин у присіданні підкорив 165 кг (мала золота медаль), у жимі 122,5 кг (мала срібна нагорода). 

Срібним призером став киянин Вовк Дмитро, виступаючи у ваговій категорії до 120 кг. 847,5 кг зібрав у сумі киянин. 312,5 кг у присіданні — мала срібна нагорода, а 235 кг забезпечили спортсмену малу золоту медаль у жимі. У тязі Дмитро показав свій кращий результат — 300 кг. Ще одним срібним призером став Павло Наконечний. Боротьба українця з британцем Люком Річардсом точилась не жартівлива, за кожен кілограм і на світових та європейських рекордах у кожній вправі! Павло здобув малу срібну нагороду у присіданні з результатом 380 кг- новий рекорд України. Суперник відповів рекордом Європи — 403! Наконечний взяв реванш у жимі — 245,5 кг, рекорд світу серед юніорів, проти 222,5 кг британця. Після другої вправи суми спортсменів стали абсолютно рівними. У другій спробі тяги львів‘янин фіксує 385 кг- рекорд Європи серед чоловіків і його сума триборства 1010,5 кг стає новим світовим рекордом серед юніорів та рекордом Європи серед чоловіків! Річардсон, маючи меншу власну вагу, у третій спробі піднімає тих же 385 і обходить Павла набираючи ту ж саму суму триборства. Наконечний додає на штангу лише 1 кг для того щоб обходити суперника, але 386 кг вириваються з руки атлета вже з самого верху, коли перемога вже була так близько. В результаті срібна нагорода в українця та друга сходинка в абсолютній першості!

Схорутченко Микита став бронзовим призером турніру у ваговій категорії до 74кг. Спортсмен присів 232,5кг — рекорд України серед юніорів, пожав 170кг — мала бронзова медаль у цій вправі, та 250кг у тязі. Сума триборства харків’янина склала 652,5кг, що теж є новим рекордом України серед юніорів. У ваговій категорії до 83кг серед юніорів ковельчанин Здробилко Станіслав посів третю сходинку п‘єдесталу з сумою триборства 702,5 кг. У присіданні атлет посів другу позицію з результатом 262,5кг, ще одна срібна нагорода в жимі — 182,5кг, та 257,5 кг.

В категорії до 74 кг Яржемський Вадим з міста Хмельницький посів шосте місце з сумою триборства 627,5 кг. 220 кг атлет зафіксував у присіданні. У жимі йому підкорились 172,5 кг — новий рекорд України серед юніорів та мала срібна медаль у даній вправі. А тягу атлет закінчив з результатом 235 кг. В категорії до 83кг львів‘янин Мисник Павло не впорався з початковою вагою у присіданні і закінчив з нульовою оцінкою. Лише мала бронзова нагорода в жимі з результатом 180 кг в активі спортсмена. Харків’янин Бабенко Сергій посів десяту сходинку в турнірній таблиці категорії до 93 кг з результатом 672,5 кг.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *