Зміни на всеукраїнському Олімпі з ґо серед жінок

 go_ukrchamp-2017_womenЦими вихідними в Києві провели чемпіонат України 2017 року з ґо серед жінок. Вісім фіналісток змагалися протягом трьох днів, включно з володаркою золота 2016 Світланою Тарасенко з Києва.

Проте підтвердити статус чемпіонки другий рік поспіль Світлані не вдалося. Незважаючи на те, що Тарасенко йшла лідером після перших п’яти турів з семи запланованих, вона втратила своє лідерство в останніх раундах.

Варто зауважити, що п’ять з п’яти стартових перемог, як і чемпіонка 2016 року, здобула Ніка Петрашевська, теж представниця Києва. Саме ці дві спортсменки вирішували долю золотої нагороди.

Ніка Петрашевська спромоглася по максимуму використати останні два раунди, вигравши обидві партії , включно з грою за ґобаном проти Світлани Тарасенко. Натомість чемпіонці минулого року не пощастило взяти хоча б одну зустріч в рамках шостого і сьомого турів. Таким чином, Петрашевська здобула 7 очок і виграла золоту нагороду 2017 року, тоді як на рахунку Тарасенко 5 пунктів – і це срібло.

Нагадаємо, що на чемпіонаті України 2016 року Ніка Петрашевська стала срібною призеркою.

Цьогорічна бронзова призерка Юлія Реділа з Рівного ще за два тури до завершення чемпіонату ділила п’яте місце з Юлією Кротович. Однак дві заключні сутички і підсумкові 4 бали Реділа додає до свого активу, тим самим забезпечивши себе відзнакою ЧУ-2017. А ось володарка бронзи 2016 Вікторія Симоненко не змогла утриматися в призовій трійці, в якій була за підсумками перших п’яти турів. За фінішні раунди вона втратила кілька позицій, завершивши турнір на сьомому місці з 3 очками.

Додамо, що участь в чемпіонаті України беруть спортсменки різного віку, адже турнір немає вікових обмежень.

Як повідомили в Українській федерації ґо (УФҐО), до фіналу національної першості 2018 року автоматично потрапили цьогорічні призерки – Ніка Петрашевська, Світлана Тарасенко та Юлія Реділа. Інші п’ять фінальних місць розігруватимуться на змаганнях протягом поточного року. Окрім того, чемпіонат України служить відбором сильніших спортсменок до складу збірної команди України для участі в міжнародних змаганнях.

Нагадаємо, що останніми здобутками вітчизняних гравців в ґо є дві нагороди юнацького чемпіонату Європи 2017 та дві путівки на першість світу 2017.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *