1-й етап Гран-Прі ФІДЕ серед жінок: Хоу Іфань йде у відрив

altПісля семи турів етапу Гран-Прі ФІДЕ у російському Ростові відрив китаянки Хоу Іфань від найближчих переслідувачів зріс уже до двох очок. Напередодні 17-лятня чемпіонка світу здобула уже шосту перемогу на турнірі із семи можливих, чорними фігурами здолавши росіянку Катерину Ковалевську.
У цій партії китайська шахістка здивувала суперницю французьким захистом (Варіант Стейніца). Останнім часом цей варіант французького захисту рідко зустрічається на високому рівні. Білі грамотно розіграли дебют і отримали більш приємну позицію. Але хід 24.d4 «оживив» чорного слона і дав можливість чорним утворити небезпечного прохідного пішака. Після розміну ферзів позиція чорних залишилася кращою, а ближче до цейтноту Хоу Іфань просунула свого пішака на поле d3 і вторглася турою на е2. Білі знайшли можливість обміняти небезпечного прохідного пішака на два білі пішаки, розташовані на ферзевому фланзі. Таким чином, виник ендшпіль із зайвим пішаком у чорних. Чемпіонка світу дуже технічно провела ендшпіль і довела партію до перемоги.
Найближчими переслідувачками Хоу Іфань є наша Катерина Лагно і росіянка Тетяна Косинцева. Напередодні в очному протистоянні вони розійшлися унічию – тепер в активі обох спортсменок по 4,5 очка. Катерина Лагно грала чорними фігурами.
У цій зустрічі була розіграна Іспанська партія (Берлінський варіант). Білі відхилилися від принципових продовжень, після яких виникає ендшпіль, і віддали перевагу спокійному 4.d3. Ця партія протікала у рівній боротьбі, гра йшла по центру. Переломним моментом в партії міг стати 26 … Кf6 з виграшем пішака, але чорні пройшли повз цю можливість. Обидві суперниці підтримували напругу, але в цейтноті вирішили не ризикувати і перейшли в рівне коневе закінчення.
На прес-конференції після закінчення гри Катерина сказала: «Мені здавалося, що я стою приємніше. Не знаю, може, я десь випустила. Таня втримала пішака, було відчуття, що я десь могла зіграти сильніше. Можливо, я рано побила ed – могла далі посилювати позицію. Я вважала, що після f5 у мене перевага, але не вийшло. А в кінці, на мій погляд, нічия. Я думала, що в коневому ендшпілі у мене може бути краще, завдяки ідеї з тим, що кінь нападає на пішаки. Думала, у мене підійде король, але не виходило – мій кінь міг десь упійматися».
У середу на змаганнях у Ростові день відпочинку, а у четвер Лагно чорними зіграє з китаянкою Руан Луфей. Також відбудеться партія між лідером турніру Хоу Іфань і Тетяною Косинцевою. Усього два тижні тому Косинцева і Хоу зустрілися за дошкою на жіночому супертурнірі в Китаї: тоді російській шахістці, яка грала білими, вдалося взяти гору над чемпіонкою світу.
{social}
{iarelatednews articleid=»740,563,553″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *