1-й Всеукраїнський семінар Міжнародної федерації ушу

wushu_ukrseminar-2016З 7 по 13 жовтня в Броварах відбувся перший Всеукраїнський навчально-тренувальний семінар, який був організований Українською федерацією ушу спільно з Міжнародною федерацією ушу та Китайською асоціацією ушу. Вперше своїм досвідом з українськими спортсменами і тренерами поділилися провідні фахівці світової організації ушу.

Продовж тижня понад 100 кращих спортсменів й тренерів України навчалися в чотирьох китайських майстрів ушу. Участь брали члени збірної України, кандидати до національної команди та резерв збірної. Нижчого рівня атлетів не було.

Семінар проходив одночасно в чотирьох напрямках, кожен був представлений на окремому майданчику з одним з тренерів. До України приїхали кращі фахівці Міжнародної федерації ушу та Китайської асоціацієї ушу: в ушу саньда — тренер Шанхайського університету Шень Сюецзюнь; в тайцзицюань, тайцзицзянь – чемпіонка світу, молода тренер Жань Цяньсінь; у наньцюань, наньдао і наньгунь – тренер Китайської асоціації ушу Сун Лінь; та в чанцюань, даошу, цзяньшу, гуньшу, цяншу – тренер збірної Китаю Фен Цзінкунь.

Враженнями від події поділився президент Української федерації ушу, віце-президент Спортивного комітету України Олег Чуканов:

«Емоцій купа. Настільки все кваліфіковано, методично й зрозуміло. Дуже сподобалося, що все проходило в дружній атмосфері, все по поличках. Методисти неймовірні. Всім було дуже цікаво. Варто відзначити такий момент, що в Китаї також існує градація державних звань, як-то «заслужений тренер країни». То ж варто виокремити, що до України на цей семінар приїхали троє заслужених тренерів Китаю – Шень Сюецзюнь, Сун Лінь та Фен Цзінкунь. А в Китаї в ушу не більше 15 тренерів такого рівня в цілому на країну», — підкреслив він.

Кульмінацією семінару були тести в останній день. Адже перед тим, як отримати сертифікат учасника, китайські тренери мали перевірити засвоєння знань та вмінь атлетами. Всі атлети гідно склали іспит своїм наставникам.

«Представники Міжнародної федерації ушу привнесли структуризацію проведення семінару. Тобто має бути відкриття події, детальний розклад і обов’язково має бути урочисте закриття. Аби отримати сертифікат учасника, кожен має показати свої вміння, продемонструвати, що ти вмієш. І не має бути такого, що хтось до офіційного закриття події просить все йому видати, бо він не встигає на потяг чи автобус, що постійно відбувається на українських турнірах. У китайців подібного немає, це сприймається як образа. Якщо не вийшов, тест не склав – сертифікат не отримуєш. Можливо, ти нічого не засвоїв, тоді питання: чому ти навчатимеш людей? І друге, щоб отримати якийсь документ, ти маєш довести, що вартий цього», — розповів Олег Чуканов.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *