10 ліцензій в пауерліфтингу на ВІ-2017

 powerlifting_wc-2016_license За підсумками Чемпіонату світу 2016 року, який нещодавно проходив у США, збірна України з пауерліфтингу здобула 10 ліцензій на майбутні Всесвітні ігри 2017, а ще троє наших спортсменів – в резерві претендентів на перепустки. Як пояснив президент Національної федерації пауерліфтингу України Сіражутдін Базаєв, якщо хтось відмовиться з інших країн, то є шанс, що ми додатково отримаємо ліцензіатів.

Наразі пропуск на головний неолімпійський старт чотириріччя мають новоспечені рекордсмени світу Лариса Соловйова (63 кг) та Олексій Бичков (120 кг); переможці ЧС – Володимир Рисєв (83 кг), Сергій Білий (93 кг) і Дмитро Семененко (105 кг); срібний призер Андрій Наньєв (83 кг); а також володарі бронзи – Катерина Клименко (52 кг), Євгенія Тішакова (84 кг), Інна Оробець (понад 84 кг) та Олексій Рокочій (120 кг). До резервістів потрапили Микола Бараннік (срібло в 74 кг), Тетяна Мельник (4-а в 84 кг) й Антоніна Марченко (8-а в 72 кг).

Загалом, нагадаємо, за результатами першості світу чоловіча збірна посіла перше загальнокомандне місце, а наші жінки – треті в командному заліку ЧС.

powerlifting_solovyova_bychkov «Якщо чесно, ми очікували на такий результат. І форма була, і суперників знали. Тому орієнтир був на такий підсумок. Однак вразили результати деяких спортсменів. Наприклад, Лариса Соловйова та Олексій Бичков продемонстрували супер результати. Навіть трохи перевершили наші очікування. Але загалом – по кількості місць, по командним результатам – вийшло як планували», – розповів Сіражутдін Базаєв.

Як додав керманич федерації, розраховували на більш успішний виступ Віктора Тесцова (4-й в понад 120 кг), але у нього ще замало досвіду виступати на турнірах такого рівня. До речі, відзначив функціонер, Тесцов, за правилами Міжнародної федерації пауерліфтингу (IPF), теж має шанс на ліцензію, проте за іншими критеріями відбору, аніж основні резервісти в нашій команді.

«IPF має надіслати офіційний лист, в якому мають бути підтвердження того, які спортсмени здобули право представляти Україну на Всесвітніх іграх 2017 року. Всі претенденти на цей турнір проходять допінг-контроль, після того, як з’являться результати на заборонені речовини, Міжнародна федерація пауерліфтингу вирішуватиме, хто має право виступити на Всесвітніх іграх в наступному році», – продовжив голова Національної федерації.

У своїх прогнозах на Вроцлав-2017 Сіражутдін Базаєв обережний, хоча не приховує, що повторити успіх ЧС-2016 наступним літом досить реально.

«Теоретично, нічого складного в цьому нема. На Всесвітніх іграх ми розраховуємо на три-чотири золотих нагороди. Наприклад, Тетяна Мельник (спортсменка стала 4-ю в 120 кг) не потрапила на ЧС до призової трійки, проте, якщо подивитися на її результат за формулою Вілкса, за якою проводяться Всесвітні ігри, у неї кращий результат в її групі. Якщо нам вдасться домогтися для неї ліцензії, то це реальний претендент на золото. Проте не будемо забігати наперед», – зазначив президент Національної федерації пауерліфтингу України.

Відзначимо, на Всесвітніх іграх змагання проводяться в групах, до кожної з якої входять декілька вагових категорій. Таким чином, рахується співвідношення піднятого результату до власної ваги спортсмена. Тобто на ЧС потрібно вигравати лише в своїй категорії, а на Всесвітніх іграх – ні, тут буде удвічі більше сильних суперників.

Додамо, Всесвітні ігри 2017 року відбудуться з 20 по 30 липня 2017 року у Вроцлаві (Польща).

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *