10 медалей для України на чемпіонаті світу з жиму лежачи

powerlifting-zhym-lezhachy-wc2012З 21 до 26 травня у місті Пльзень (Чехія) проходив чемпіонат світу з жиму лежачи серед чоловіків та жінок, юніорів та юніорок, юнаків та дівчат. Нашу країну на чемпіонаті представляли 15 спортсменів у всіх вікових групах.

Медалі найвищого ґатунку вибороли троє представників юніорської збірної. У ваговій категорії до 57 кг вже втретє перше місце посіла Ганна Гончар з результатом 122,5 кг. У в/к до 93 кг впевнену перемогу здобув дебютант міжнародних змагань Богдан Гриневич – 265 кг. Також гімн України на змаганнях звучав на честь нового чемпіона світу серед юніорів Михайла Сміляна. Для перемоги у вазі до 105 кг Михайлу, срібному призеру тогорічного чемпіонату світу, вистачило однієї вдалої спроби – 272,5 кг.

Срібна нагорода у Вікторії Зрайченко (в/к до 57 кг серед дівчат). Підхід на перше місце був невдалим, тому з результатом 87,5 кг Вікторія друга. Так само «золото» не підкорилось і Єлизаветі Бан, яка виступала у в/к до 47 кг серед юніорок. З результатом 90 кг вона друга.

Доволі напруженою виявилась боротьба у категорії до 66 кг серед чоловіків. Іван Чупринко, чемпіон Європи з жиму лежачи, впорався з вагою 227,5 кг, що перевищує рекорд світу. Але суперник з Японії впорався з вагою на півкіло більшою, став новим рекордсменом світу і залишив Івана на другому місці.

Двоє наших важковаговиків – Михайло Федоров серед юнаків та Олег Ніколаєвський серед юніорів – боролися за золото. Велася напружена тактична боротьба, але удача відвернулась від нашої збірної. Обидва спортсмени стали другими – Михайло з результатом 222,5 кг, Олег – 250 кг. Варто зазначити, що вони вперше стали призерами міжнародних змагань.

Юлія Оробець (в/к до 72 кг серед дівчат) результатом у 85 кг забезпечила собі третє місце. Так само третя і Віра Бобошко (в/к до 63 кг серед юніорок) – 110 кг.

Проте не всі повертаються додому з нагородами. Марія Чепіль, багаторазова призерка міжнародних змагань, не впоралась із вагою, яка б дозволила зайняти місце на п’єдесталі, тому з результатом 110 кг вона четверта у в/к до 57 кг серед жінок. Назар Дячук змагався за третє місце у вазі до 93 кг серед юніорів. Але з результатом 240 кг посів четверте місце.

Руслан Собко у в/к до 74 кг серед чоловіків впорався з вагою 210 кг і посів восьме місце. Андрій Дацко (в/к до 93 кг серед юнаків) з результатом 177,5 кг шостий. У ваговій категорії до 105 кг серед чоловіків, де виступав Сергій Пєвнєв (переможець Всесвітніх Ігор) конкуренція виявилась надзвичайно високою, про що свідчить і щільність результатів, і велика кількість нульових оцінок. Сергій з результатом 290 кг став сьомим.

Отже, загалом у нашої збірної три золота, п’ять срібних медалей та дві бронзи. В абсолютному заліку найкращим серед юніорів став чемпіон світу Богдан Гриневич. А Вікторія Зрайченко посіла третє місце в абсолютній першості серед дівчат. Слід зазначити, що чемпіонські результати Ганни Гончар, Богдана Гриневича та Михайла Сміляна дозволяють присвоїти їм почесне звання «Майстер спорту України міжнародного класу».

У загальнокомандному заліку наші юніори та юніорки посіли треті місця серед 15 найсильніших команд світу!

Єлизавета Бирук

{social}

{iarelatednews articleid=»1111,1028″}


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *