10 наших нагород ЧС-2016 з підводного спорту

finswm_wc2016_ukrУ м. Волос (Греція) днями завершився Чемпіонат світу з підводного спорту серед дорослих. Протягом чотирьох змагальних днів збірна України виборола 10 нагород і посіла 8-у сходинку в командному заліку турніру. Окрім того, за кількістю здобутих відзнак на цьогорічному ЧС українці – четверті у світі, поступаючись лише росіянам, китайцям і корейцям.

Двічі срібною призеркою планети в 2016 році стала Ірина Пікінер. Лідерка «синьо-жовтої» збірної відзначилася на дистанціях 50 і 100 м в біластах. На коротшому відрізку результат Пікінер 21.51 секунди, тоді як на довшій дистанції – 46.88 с.

У швидкісному плаванні в ластах на 800 і 1500 м однією з найсильніших на планеті відтепер є Євгенія Олейникова. Українська спортсменка на обох дистанціях показала другий результат – 6 хвилин 53.17 с і 13 хв 17.83 с.

Другим і третім, на тих самих дистанціях, що і Олейникова, але в чоловічій половині, був Олександр Одиноков. 1500 м він подолав за 12 хв 25.84 с і це срібло, а вдвічі коротшу дистанцію – за 6 хв 26.06 с і це бронза.

Із сріблом додому також повертається Анастасія Антоняк, яка фінішувала другою на 400 м у швидкісному плаванні (3 хв 16.54 с).

Були ми серед кращих в занурюванні з аквалангом. На дистанції 400 м Денис Грубнік був третім з результатом 2 хв 46.09 с. На такому самому відрізку, але в швидкісному плаванні, і на тій самій позиції завершила планетарний форум Юлія Чумак. Для бронзи їй вистачило 3 хв 18.64 с.

Не залишилися ми без нагород в жіночій естафеті 4х200 м. Світлана Жукова, Валентина Резник, Катерина Соколовська та Анастасія Антоняк прийшли третіми, поступившись лише четвіркам з Росії та Китаю. Фінішний результат наших дівчат – 6 хв 07.75 с.

До загальнокомандного заліку, в якому Україна стала восьмою, не увійшли показники спортсменів на відкритій воді. В цьому розділі ЧС-2016 з підводного плавання українці показали два результати в топ-3. В індивідуальному запливі на 6 км у жінок другою у світі стала Тетяна Красногор. Першому місцю вона програла близько двох хвилин, фінішувавши після старту через 58 хв 49.77 с. В естафеті-мікст 4х2000 м наша четвірка також була другою на фініші. Роман Благодир, Тетяна Красногор, Євгенія Олейникова та Олександр Одиноков пропливли відведену дистанцію за 1 годину 17 хв 42.94 с.

Чемпіонат світу з підводного спорту серед дорослих (плавання в ластах) тривав з 22 по 29 червня 2016 року. Загалом у змаганнях брали участь представники 37 країн.