13 спроб для нового рекорду України в скелелазінні

samojlov18-річний Федір Самойлов із Луганська, який наразі тренується на Київщині в Українці, встановив нове національне досягнення в скелелазінні. Федір днями пройшов другу трасу складності 9А.

Майже місяць тому спортсмен вперше подолав трасу такої складності. Це сталося в Словенії. Цього ж разу Самойлов пройшов шлях «Hades» (9а), який розташований біля австрійського міста Імст.

Аби подолати трасу «Hades» Федору знадобилося 13 спроб і 4 дні. Траса сягає 22 метри, її основана частина проходить близько під 70 градусами нависання. Не допомагала підкоренню і погода – було холодно, вдень трохи вище за 8 градусів тепла. Це вимагало довго розігріву перед спробами.

У коментарі сайту 8a.nu рекордсмен України зізнався, що готовий долати більш складні траси, а також поділився своїми планами на найближчі місяці:

«Відчуваю, що готовий лізти вище, маю багато проектів, зокрема в Іспанії. Однак поки що буде пауза до осені: незабаром розпочнеться змагальний сезон. Попереду Кубок та чемпіонат континенту серед юніорів, етапи Кубку світу. І головна ціль року – молодіжний Чемпіонат світу в Китаї. Після цього, знову підкорення скель. В Іспанії хочу подолати трасу 9а+. Це мета на кінець цього року і початок наступного».

Підкоривши другу трасу складності 9а, Самойлов посів 13-у сходинку в світовому рейтингу з проходження трас на скелях.

На сьогодні Федір залишається єдиним українцем, який зміг підкорити трасу такої складності.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *