15 Чемпіонат Європи з ґо серед жінок цього року приймала Одеса!

В Одесі відбувся 15 Чемпіонат Європи з ґо серед жінок. Загалом у змаганнях взяли участь 50 спортсменок з 5 країн материка. На сьогоднішній день – це рекордна кількість учасників.

Паралельно з основними змаганнями для всіх охочих відбувся додатковий турнір «Odesa Open». Крім того, два європейські профессіонали з України, Качановський Артем та Кравець Андрій, провели сеанси одночасної гри, аналітичні розбори партій та невеличкі лекції з ґо. Також велась онлайн трансляція партій з першої дошки, аби вболівальники з усіх куточків світу могли спостерігати за перебігом подій.

Як показує практика, жіночі турніри бувають досить непередбачуваними. Підтвердженням цього став і цьогорічний Чемпіонат. На початку турніру була явна п’ятірка дівчат-лідерів, які мали б розподілити між собою призові місця відповідно до їх рівня. Серед фавориток були росіянка Наталія Ковалева  та угорка Рита Почай, обидві мають 5 дан.

Проте, чемпіонкою Європи з ґо серед жінок у 2017 році без жодної поразки стала німкеня Марц Маня (3 дан), а росіянка та угорка розділили між собою срібло та бронзу Чемпіонату відповідно. Четверте місце здобула ще одна росіянка Калсберг Ельвіна (4 дан).

Серед українок найбільш високе місце посіла киянка Тарасенко Світлана — п’ята сходинка турнірної таблиці, обійшовши при цьому кількох значно сильніших суперниць з Сербії, Росії та України.

Всі результати Чемпіонату можна подивитись тут.

За правилами, чемпіонат Європи з ґо серед жінок щороку відбувається у новій країні. Цього року честь приймати турнір випала Україні, наступного року змагання відбудуться у Фінляндії.

Прес-служба Спортивного комітету України 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *