Не сходить з переможного шляху національна команда з панкратіону. На цьогорічній першості континенту з греплінгу (розділи No Gi та Gi), яка відбулася на початку травня в сербському місті Новий Сад, збірна України стала третьою в загальному заліку команд в розділі No Gi. А загалом за декілька змагальних днів наші спортсмени вибороли 15 нагород.
Першими на килим виходили учасники турніру No Gi. У цьому розділі виступ українців був найрезультативнішим – 12 медалей.
Чемпіонами Європи 2017 року стали Юрій Черкалюк і Тетяна Гринько. Обидва спортсмени представляють чернівецьку школу греплінгу. Черкалюк виграв ЧЄ у вазі до 66 кг, а Гринько – 64 кг.
Срібло до скарбнички України в цьому розділі принесли троє хлопців: двоє сумчан – Олександр Козлов (66 кг) і Денис Никонець (62 кг) та харків’янин Владислав Ярощук (77 кг).
Бронзовими призерами Євро стали представники Сум – Дмитро Баранов (62 кг), Кирило Горобець (71 кг) і Герман Городецький (84 кг), а також спортсмени з Харкова Ніна Кущук (71 кг) з Катериною Шакаловою (64 кг) та з Одеси Галина Ковальська (понад 71 кг).
На другий день чемпіонату Європи проходили змагання в греплінгу Gi. Тут чемпіонський титул здобули Дмитро Баранов і Галина Ковальська. Обидва, між іншим, тримають пальму першості на всеукраїнській арені.
Тетяна Гринько, оформивши перемогу в No Gi, здобула бронзу і в Gi.
Чергових успіхів збірна України досягає під керівництвом Сергія Чередниченка.
Додамо, що участь в Чемпіонаті Європи з греплінгу 2017 року взяли понад 400 спортсменів з 14 країн.
Зауважимо, що, починаючи з 2006 року, наші спортсмени утримують світове лідерство, ставши за цей період восьмиразовими чемпіонами світу в командному заліку і восьмиразовими переможцями континентальної першості.
Довідка. Панкратіон – поєдинок двох неозброєних атлетів, в якому використовуються прийоми боротьби, удари руками і ногами, больові і задушливі захоплення. Це синтез боротьби і кулачного бою. У панкратіоні є чотири спрямування – Gi, No Gi, традишн і фул. Напрямок у панкратіоні «греплінг», куди входять розділі Gi та No Gi, має мінімальне обмеження по використанню больових і задушливих прийомів, однак не включає в себе нанесення ударів чи використання зброї. У греплінгу No Gi спортсмени виступають в рашгардах і шортах, важливо, щоб одяг щільно прилягав до тіла, а шорти були без кишень. Натомість у греплінгу Gi спортсмени виступають в кімоно.
Прес-служба Спортивного комітету України