16 скелелазів представлять Україну на ЧС-2016 у Франції

climbing_teaser_wc20161 вересня в Парижі (Франція) стартує планетарна першість 2016 року зі спортивного скелелазіння, яка проходить раз на два роки. На сьогоднішній день свою заявку для участі відправили понад 260 атлетів з-понад 30 країн світу.

Варто нагадати, що скелелазіння в серпні цього року може потрапити до переліку видів спорту, які отримають свій шанс бути представленими на Олімпійських іграх в Токіо в 2020 році.

У Парижі сперечатимуться за нагороди в трьох дисциплінах – складність, боулдеринг і швидкість.

У складності Україну представлятимуть четверо спортсменів, троє з яких брали участь у ЧС в 2014 році. Федір Самойлов – перший українець, який подолав трасу зі складністю 9а – на минулому ЧС посів 10-е місце. Чемпіонка України двох останніх років Євгенія Казбекова була півфіналісткою 2014 року. Також у складності виступатимуть Михайло Ткачук і Валерій Крюков, в активі якого 13-й рядок останнього ЧС.

В боулдерингу ми будемо представлені п’ятьма скелелазами, учасниками етапів Кубку світу, переможцями та призерами чемпіонатів і Кубків України різних років: Маргарита Захарова, Сергій Карпін, Антон Кухар, Євгеній Ткаченко і Сергій Топишко.

Найбільше заявлено учасників від України у швидкості. Першим номером в цій дисципліні є рекордсмен та чемпіон світу Даниїл Болдирєв. В цьому кубковому сезоні він вже двічі був на пєдесталі пошани, з кожним разом піднімаючись на один рядок вище. У дівчат першим номером буде Алла Маренич, яка в цьому році вперше в карєрі стала призеркою на етапах Кубку світу. Окрім вказаних спортсменів, також виступлять чемпіон світу-2015 серед молоді Костянтин Павленко, призери Кубку України-2015 Олександр Салімов та Олексій Зайченко, чемпіонка країни-2015 серед студентів Тетяна Колкотіна і призерка етапів ЧУ Анастасія Горяча.

Загалом за всі 13 попередніх Чемпіонатів світу зі скелелазіння українці завоювали 10 золотих, 7 срібних та 4 бронзових медалі.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *