16 відзнак українців на ЧС з пауерліфтингу серед юніорів

powerlifting_wc2016_shchyrkУ м. Щирк (Польща) цими вихідними завершився Чемпіонат світу 2016 року з пауерліфтингу серед юніорів та юніорок, юнаків та дівчат. Вкотре збірна України довела, що є однією з найсильніших команд світу. Наші хлопці та дівчата зібрали гарний «врожай» — 16 нагород, з яких чотири найвищої проби.

Одразу в трьох вагових категоріях українці завоювали два з трьох призових місць.

Так, дубль у змаганнях юніорів у ваговій категорії до 105 кг оформили Олександр Рубець з Маріуполя та Данило Ковальов з Краматорська. Варто відзначити, що обидва спортсмени чемпіони Європи 2016 року серед юніорів, тому від них чекали найкращих результатів, і вони не підвели. Олександрові підкорилася найвища сходинка, він став чемпіоном світу серед юніорів 2016 року з результатом 991,0 кг. Окрім того, в присіданні він встановив світовий рекорд, піднявши штангу в 416,5 кг. У свою чергу, Данило здобув бронзову відзнаку світової першості, набравши в сумі триборства 947,5 кг.

Подвійним подіумом відзначилися юніори у вазі до 83 кг. Олександр Лебедєв із Києва і Костянтин Мусієнко з Дружівки вже з перших спроб продемонстрували свої претензії на медалі цього чемпіонату. «Золотою» для Олександра стала спроба в тязі на 297,5 кг. І за результатами трьох видів змагань Лебедєв – чемпіон світу 2016 з рекордом Європи та сумою 887,5 кг. Костянтин Мусієнко – срібний призер чемпіонату світу з результатом 815,0 кг.

Без золота, однак одразу зі сріблом та бронзою фінішували наші представники серед юнаків в 83 кг. У юнацькому турнірі честь країни захищали Андрій Білик з Межової і Віктор Гладкий зі Львова. Сумарні результати наших атлетів склали 720,0 кг в Андрія і срібна нагорода ЧС, тоді як Віктор Гладкий бронзовий призер із сумою 700,0 кг.

А ось Руслан Рузімурадов з Дружківки став автором першої золотої відзнаки для України на світових змаганнях у Польщі. Він виступав у турнірі юнаків у вазі до 66 кг. В жимі лежачи Руслан у кожній спробі оновлював рекорди світу, почавши зі 171,0 кг і закінчивши на 185,0 кг. Золотий результат українця в сумі триборства склав 642,5 кг.

Чемпіоном світу 2016 року серед юнаків у ваговій категорії до 93 кг став Богдан Костов з Полтави. Не було йому рівних у присіданні й тязі, а в жимі лежачи в нього срібний результат. У підсумку в нашого атлета 737,5 кг. і золота нагорода за суму триборства.

В кінці планетарного турніру з пауерліфтингу нам вдалося поставити «срібну» крапку. Андрій Шевченко з Краматорська в найважчій категорії в юніорів у сумі триборства набрав 935,0 кг і піднявся на другу сходинку подіуму.

Ще одне срібло ми вибороли практично на початку ЧС. У дівчат в категорії до 57 кг другий рядок посіла Дар’я Лазебна з Дружківки. Всі три вправи вона провела в «малих» призах і в підсумку набрала 427,5 кг, ставши срібною призеркою чемпіонату світу.

Значний «бронзовий» доробок на рахунку наших юніорів та юнаків. Шість разів українці піднімалися на третю сходинку пєдесталу пошани. Бронзовий старт для «синьо-жовтої» збірної дала Тетяна Шлопко з Кам’янець-Подільського. Чемпіонка Європи 2016 року серед юніорок набрала 372,5 кг в сумі. Почин Шлопко підтримала її землячка Ганна Гончар у юніорок в 57 кг. Вона стала бронзовою призеркою змагань із сумою 462,5 кг, попередньо оновивши два світових рекорди в жимі лежачи. «Бронзову» ходу продовжила Наталія Гаргуновська з Харкова в турнірі дівчат у вазі до 63 кг. За результатами у всіх трьох видів харківянка здобула 447,5 кг. У юнаків в 74 кг третє місце виборов Андрій Манастирський з результатом 327,5 кг. Останні дві бронзові медалі до скарбнички збірної поклали Руслана Краснова з Маріуполя та Віктор Голіней з Коломиї. Руслана в трьох вправах у вазі до 72 кг набрала 442,5 кг, тоді як Віктор в 120 кг показав результат у триборстві на рівні 760,0 кг.

Не тільки спортсмени досягли нових вершин у Польщі. У нашому суддівському корпусі стало більше на одну суддю І міжнародної суддівської категорії, підвищення кваліфікації отримала Тетяна Мельник, і на двох арбітрів ІІ міжнародної суддівської категорії – це Юрій Ликов і Леонід Плотницький.