День шахів в Україні сьомий рік поспіль відсвяткували аматорським бліц-турніром «Кубок імені е2-е4»

Сьогодні в Києві урочисто відзначили Міжнародний день шахів та День шахів в Україні. Свято для всіх шанувальників інтелектуального виду спорту організували Спортивний комітет України спільно з Федерацією шахів України.

В знаменитій шаховій альтанці в парку Тараса Шевченка відбулися сеанс одночасної гри з міжнародними гросмейстерами Юлією Осьмак та Володимиром Бакланом, а також турнір з шахів (бліц) серед аматорів «Кубок імені е2-е4». Участь у змаганнях взяли близько 100 любителів шахів.

«Це традиційний турнір, який ми, разом з Федерацією шахів України, проводимо з 2012 року. Саме тоді вперше відзначався День шахів в Україні. Для нас приємно, що цей турнір став відомим та очікуваним для всіх шанувальників та фанатів шахів, а кількість учасників щороку збільшується. Для нас День шахів – це не просто свято, а й можливість популяризувати та просувати цей вид спорту», — зазначив Президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк.

До привітань з нагоди міжнародного свята приєдналися заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Микола Мовчан, перший віце-президент Федерації шахів України Михайло Селезньов, президент Федерації заочних шахів України Юрій Кошман та міжнародний гросмейстер, бронзовий призер Всесвітньої шахової Олімпіади та чемпіон командного чемпіонату світу у складі збірної команди України Володимир Баклан.

У сеансі одночасної гри свої сили у протистоянні з гросмейстерами спробували 30 осіб. Єдину перемогу над майстром здобув Данило Білецький, а Маша Манько зуміла звести партію проти Юлії Осьмак до нічиєї. Решту партій – виграли гросмейстери.

У бліц-турнірі перемогу здобув Олег Будніков. Друге місце посів Євген Рошка, а третє – Михайло Мельничук.

Турнірна таблиця Кубку імені е2-е4 

Довідково:

Міжнародний день шахів відзначається з 1966 року. Ініціатива створення такого свята належить Всесвітній шаховій федерації (ФІДЕ), що була заснована 20 липня 1924 року у Парижі. Цього дня під її егідою проводяться різноманітні тематичні заходи та змагання. 1 листопада 2011 року Постановою Верховної Ради України, «враховуючи вагомі досягнення українських шахістів у змаганнях на міжнародному рівні, з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади і громадських об’єднань до шахового спорту як високоінтелектуального, доступного і наймасовішого виду спорту, забезпечення державної підтримки і розвитку шахів, примноження потенціалу та популяризації шахів серед молоді, зміцнення міжнародного авторитету України завдяки досягненням шахістів» проголошено 20 липня День шахів в Україні.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *