Збірна України повернулася із Санкт-Петербурга, де з 18 до 26 жовтня проходили ІІ Всесвітні ігри з єдиноборств (SportAccord World Combat Games). Наші спортсмени вибороли на цих змаганнях 34 медалі – 4 золоті, 16 срібних і 14 бронзових. За загальною кількістю нагород Україна посіла друге місце серед ста восьми країн світу, поступившись тільки беззаперечному лідеру – команді Росії.
У вівторок чемпіони та призери Ігор ділилися враженнями і відповідали на запитання журналістів на підсумковій прес-конференції. Участь у ній взяли:
— міністр молоді та спорту України Равіль Сафіуллін;
— президент спортивного комітету України Ілля Шевляк;
— дворазовий чемпіон Всесвітніх ігор з єдиноборств у таїландському боксі Муей-Тай Ігор Любченко;
— чемпіон ІІ Всесвітніх ігор з єдиноборств у боротьбі самбо Іван Васильчук;
— срібна призерка ІІ Всесвітніх ігор з єдиноборств у панкратіоні Вікторія Синявіна;
— срібний призер ІІ Всесвітніх ігор з єдиноборств у боксі Арсеній Азізов.
У програмі ІІ World Combat Gamesбуло представлено 15 видів спорту – 5 олімпійських та 10 неолімпійських. Наші спортсмени узяли медалі практично всюди, де виступали – в 10-ти з 11-ти видів спорту. Приємно, що і в олімпійській дисципліні – боксі – українці були серед найкращих: наші боксери вперше поїхали на Всесвітні ігри з єдиноборств і одразу взяли 4 медалі – три срібні та одну бронзову. Якщо чесно, медалі ці – із золотим відтінком, адже на користь суперників у деяких випадках добре попрацювали судді. І це бачили не тільки українські уболівальники – навіть російські глядачі на трибунах часом не розуміли, яким дивом перемога дісталася їхньому спортсмену. Втім, у жодному разі не потрібно виправдовуватися і хлопці це знають: будуть працювати на тренуваннях ще більш завзято і наполегливо, перемагати іще більш переконливо і безапеляційно.
У суперництві з найкращими спортсменами світу, українці зуміли проявити свої найкращі якості – і міцний козацький дух, і незламну волю до перемоги, і, звісно, високий рівень технічної майстерності і тактичної підготовки.
Далеко позаду у підсумковій таблиці залишилися такі потужні спортивні держави як Великобританія, Сполучені Штати Америки, Південна Корея, а Німеччина не увійшла навіть до другого десятку, тоді як у Пекіні, на І Всесвітніх іграх з єдиноборств, німці були одинадцятими.
Після привітання спортсменів міністр молоді та спорту України Равіль Сафіуллін, який особисто зміг відвідати ці змагання і насправді захопився яскравими та видовищними єдиноборствами і бойовими мистецтвами, наголосив, що спортсмени отримають гідну грошову винагороду за свою працю і результат: «Можливо, ви уже знаєте, але я ще раз підкреслю: уряд суттєво збільшив державну премію для медалістів Всесвітніх ігор, – сказав міністр. – Чемпіони отримають по 50 тисяч гривень, срібні медалісти – по 35 тисяч, бронзові – по 25 тисяч.
Щодо власне змагань, то мушу сказати: мене приємно вразили види спорту у програмі цих ігор. Приємно, що і в нас в Україні проводиться турнір схожого формату, коли в одному залі змагаються представники різних єдиноборств. Користуючись нагодою, хочу запросити усіх любителів бойових мистецтв 11-го грудня прийти до київського Палацу спорту і підтримати учасників ІІІ Всеукраїнських ігор з єдиноборств».
Президент СКУ Ілля Шевляк, який теж підтримував наших атлетів з трибун, подякував спортсменам, тренерам і профільному міністерству за підтримку з самого початку підготовки збірників.
«Надзвичайно показовим у плані розвитку єдиноборств і бойових мистецтв в Україні я вважаю той факт, що ми диктуємо моду навіть у тих видах спорту, які є традиційними для конкретних країн, – наголосив Ілля Миколайович. – Зокрема, у таїландському боксі Муей-Тай фактично лише наші спортсмени на рівних (а то і з перевагою) змагалися з родоначальниками цього красивого, жорсткого виду. Приміром, і Ігор Любченко, який сидить зараз поруч зі мною, у фінальному поєдинку переміг тайця – і зробив це у видовищному, ефектному стилі. Свого часу сам король Таїланду дякував Україні за розвиток Муей-Тай – і українські бійці його знову радують.
А згадати, як Владислав Войталюк у півфіналі турніру з боксу вже на другій хвилині першого раунду відправив у нокаут представника Британії, батьківщини боксу! Це ті моменти, які хочеться переживати знову і знову, і завдяки спортсменам вони трапляються усе частіше і частіше. Нас поважають і бояться родоначальники сумо японці, родоначальники ушу китайці, родоначальники савату французи, які так і називають цей вид – французьким боксом. Що говорити, якщо навіть у боротьбі самбо наш Іван Васильчук став золотим медалістом – і це в Росії, де самбо займається кожен другий, чия збірна не має рівних у світі. Такі перемоги дорогого коштують, і заради них, переконаний, варто проливати піт, набивати гулі та натирати мозолі на тренуваннях».
Звісно, головними героями прес-конференції були спортсмени. Ігор Любченко уже вдруге переміг на Всесвітніх іграх з єдиноборств. Причому, обидва рази на шляху до золота він побив суперників з Таїланду – країни-родоначальника таїландського боксу Муей-Тай.
«Дійсно, приємно перемагати тайських бійців, – зізнався Ігор. – Хлопці із Таїланду дуже сильні, міцні. Але і ми теж не слабенькі. Напружено тренуємося, проходимо важкі збори… І коли проходиш весь цей непростий шлях, а потім перемагаєш тайця, стоїш на п’єдесталі, звучить гімн – це надзвичайні емоції. Тепер хочу ще раз виграти чемпіонат Європи, чемпіонат світу, який за пів року пройде у Малайзії – буду готуватися».
Перше українське золото на ІІ Всесвітніх іграх виборов самбіст Іван Васильчук.
«Звісно, я був дуже задоволений, – говорить Іван. – Коли стояв на п’єдесталі, відчував, що довів остаточно – я найкращий. У 2011-му році я виграв чемпіонат світу, і, можливо, хтось думав, що та перемога була випадковою – але тепер точно зовсім не буде сумнівів. Я і собі довів ще раз: якщо багато працюєш і маєш якусь мету, то обов’язково її досягнеш».
Вікторія Синявіна провели на Іграх не один ефектний поєдинок, але відзначати якийсь конкретний не стала: «На мою думку, виділити якийсь один двобій не можна. Усі поєдинки були яскравими, але давалися мені досить важко. Але я зробила усе від себе залежне, виклалася на усі 100 відсотків».
Українські боксери вперше взяли участь у Всесвітніх іграх з єдиноборств. За себе і партнерів по команді оцінку Іграм дав Арсеній Азізов: «Рівень боксу на змаганнях був достатньо високий, якщо врахувати, що паралельно в Казахстані проходив чемпіонат світу і найсильніші боксери билися там. Тим не менше, дуже сильний склад був у Росії, у США. Щодо власного виступу, то у фіналі не все до кінця вдалося. Не будемо кивати на суддівство, а працюватимемо над собою, ставати сильнішими, щоб у майбутньому ні в кого не виникало жодних запитань».
Наступні Всесвітні ігри з єдиноборств пройдуть у 2015-му році. Місце проведення буде визначено ближчим часом. На даний момент претендентів двоє: Лас-Вегас (США) та Абу-Дабі (ОАЕ).
{social}
{iarelatednews articleid=»1779,1778,1777,1776,1766″}